Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Mieli problemy z płodnością. Lekarze sprawdzili, co piją

20
Podziel się:

Nie od dzisiaj wiadomo, że napoje gazowane negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Według najnowszych badań tego rodzaju napoje są szkodliwe nie tylko dla kobiet w ciąży, ale również dla osób starających się o dziecko, ponieważ mogą powodować problemy z płodnością.

Napoje gazowane są szkodliwe
Napoje gazowane są szkodliwe (Getty Images)

Picie gazowanych napojów wpływa na płodność

Specjaliści biją na alarm - napoje gazowane są niebezpieczne dla naszego organizmu. Picie jednej szklanki tego napoju raz na tydzień nie wyrządzi nam większej szkody, jednak jego regularne spożywanie z pewnością negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. Tego rodzaju napoje zawierają nie tylko znaczne ilości cukru, ale także kofeinę oraz słodziki np. aspartam. Te substancje chemiczne mogą przyczynić się do problemów z płodnością.

Naukowcy z Boston University School of Public Health postanowili zbadać zależność między spożywaniem cukru, a problemami z zajściem w ciąże. W badaniu wzięło udział 3828 kobiet i 1045 mężczyzn w przedziale wiekowym od 21 do 45 lat.

Osoby, które wzięły udział w tym eksperymencie zostali poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej ich diety i stylu życia. Ponadto kobiety od momentu zajścia w ciążę co dwa miesiące prze rok wypełniały kwestionariusze zdrowotne.

"Odkryliśmy powiązania między spożyciem napojów słodzonych cukrem a niższą płodnością, które były spójne, uwzględniając również wiele innych czynników takich jak otyłość, spożycie kofeiny, alkoholu, palenia tytoniu i ogólnej jakości diety" – powiedziała kierująca badaniami prof. Elizabeth Hatch.

Wyniki badań udowodniły, że spożywanie jednego napoju z dodatkiem cukru dziennie zwiększa ryzyko obniżenia płodności o 20 proc u obu płci. Kobiety pijące więcej niż jeden tego typu napój w ciągu dnia były narażone na trudności z zajściem w ciąże w 25 proc, a mężczyźni w 33 proc.
Wyniki tych badań zostały opublikowane w magazynie ”American Society for Reproductive Medicine”.

Badania przeprowadzone przez Seattle Sperm Bank udowodniły, że picie napojów gazowanych przez mężczyzn obniża jakość ich spermy. Wyniki tej analizy opisano w ”American Journal of Epidemiology”.

Specjaliści podkreślają, że podczas planowania ciąży należy wyeliminować picie napojów gazowanych bez względu na płeć. To ograniczenie nie tylko poprawi nie tylko naszą kondycję zdrowotną, ale również zmniejszy problemy związane ze zdolnościami rozrodczymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Wiktoria
2 lata temu
Myślałam, ze tylko duża ilość alko wpływa w jakikolwiek sposób na płodność...
gosc
2 lata temu
dla mnie biotad to number1 poczytaj sobie na alleg
Anita
2 lata temu
Najzdrowsze jedzenie dostępne tylko w aptekach...
znafca
2 lata temu
Bo plemniki wpadają do tych bulbonów i nie chcą wyjść
Ted
2 lata temu
Badania na zamówienie... Po szczepieniach drastycznie wzrośnie bezpłodność, ale pokażą badania naukowców i wszystkim powiedzą że to wina napojów gazowanych.
Falaga
2 lata temu
Teraz po tych zastrzykach będzie problem dorobienia się dzieci.
Mariusz
2 lata temu
A to dopiero będzie wynik jak sprawdza szpryce...hahah
makor
2 lata temu
I na to rząd i unia pozwala, tutaj nie walczą o nasze zdrowie ale szczepionkę musimy przyjąć bo to dla naszego dobra. To nie napój jest zły ale konserwanty na bazie bromu i jego związków którymi w latach 90 ubiegłego wieku zastąpiono jod .
Eskimos
2 lata temu
To co będzie znów wyzszy podatek od pepsi?
enzpom
2 lata temu
Dobrze, że w czasach mojej młodości coca cola była w szklanych butelkach a dzieci robiło się z miłości, z przypadku też były, ale wszystko to po socjalistycznych potrawach, mało mięsa, wykwintny salceson, smakowita kaszanka, galaretka w różnej postaci i do tego szklaneczka księżycówki. Och! co to były za czasy. Teraz w każdym sklepie kaczka, z różnym, koszernym nadzieniem. Dzieciątek, niestety brak, nawet 500 ml nie pomaga.
Bullet
2 lata temu
Co za bzdura 😂😂
.Xx
2 lata temu
Coś w tym twierdzeniu chyba jest , bo niby dlaczego jest ,,danina" od napojów ?
Ewa
2 lata temu
Czyli gazowana antykoncepcja?
sss
2 lata temu
...a może to gaz szkodzi w tych napojach gazowanych a nie same napoje...? Takiej tezy nie poruszyli, przecież to śmiercionośne CO2, które unija chce tak za wszelką cenę wytępić, trzeba wincyj badań.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić