Najlepsza pora na seks. Naukowcy to udowodnili

113

Udany seks to jeden z ważniejszych czynników, które wpływają na udane życie w związku. Poprawia również samopoczucie, może obniżać ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu. Dodatkowo zbliżenia działają stymulująco na układ odpornościowy, a także stanowią porcję niezwykle przyjemnych ćwiczeń fizycznych.

Najlepsza pora na seks. Naukowcy to udowodnili
(Getty Images)

Kiedy najlepiej uprawiać seks?

Oprócz tego, że bardzo ważne jest wzajemne zgranie partnerów, warto wziąć pod lupę terminy, które na udany seks polecają naukowcy. Seks w godzinach porannych, zgodnie z ustaleniami badaczy z University of Southern California, to jeden z najlepszych sposobów na dobry początek dnia.

To właśnie po przebudzeniu w organizmie jest najwyższe stężenie hormonów. Dzięki niemu większość mężczyzn po nocnym wypoczynku czuje najwięcej wigoru, a więc ich erekcja o tej porze jest najbardziej efektywna.

Również dla kobiet jest to sprzyjająca pora. Uprawiając seks o poranku panie mogą osiągnąć naprawdę satysfakcjonujący orgazm.

Seks a zdrowie

Szwajcarscy naukowcy pod kierownictwem Manfreda Schedlovskiego wykazali zbawienny wpływ seksu na układ immunologiczny. Seks dwa razy w tygodniu może pomóc uniknąć zachorowania. Jeśli nawet dojdzie do infekcji, zbliżenia pomogą szybciej wrócić do zdrowia.

Seks w dni płodne jest bardziej przyjemny dla kobiet. To właśnie wtedy mają na niego największą ochotę i większą szansę na wspaniały orgazm. Również mężczyźni instynktownie wyczuwają, że to właśnie ten moment. W ten sposób natura dba o przedłużenie gatunku.

Jednak dzięki antykoncepcji nie zawsze seks musi kończyć się poczęciem. Warto zadbać o zabezpieczenie w tym czasie, szczególnie, jeśli ktoś nie ma w planach powiększenia rodziny. Stosunek przerywany może nie być skuteczny podczas owulacji, a powoduje niepotrzebne napięcie, stres i dyskomfort u obojga partnerów.

Pora dnia a seks

O godzinie 18 wiele osób wraca z pracy. Naukowcy polecają ten czas jako idealny moment na relaks... i seks. Zmęczenie po godzinach pracy zniknie bez śladu, gdy namiętnie zbliżymy się z partnerem lub partnerką. W przyjemny sposób można naładować się energią na wieczór.

Seks wyostrza również apetyt i może być świetnym wstępem do smacznej kolacji. Wieczorny seks zapewnia także lepszy sen. Zauważono również, że po godzinie 17 jakość męskiej spermy jest najlepsza. Seks po pracy może więc najmocniej sprzyjać poczęciu potomka. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli dążymy do powiększenia rodziny.

Aktywność fizyczna a seks

Intensywne treningi, jak zauważyli badacze z University of Texas, również wyzwalają ochotę na seks. Szczególnie kuszące jest wspólne uprawianie sportu. W wydzielanym pocie znajduje się bardzo dużo feromonów, które sprawiają, że pary mają na siebie coraz większy apetyt.

Nie bez powodu wiele osób znajduje "drugą połówkę" w klubie fitness albo podkochuje się w instruktorze. Seks po treningu może być gorącą kontynuacją rywalizacji na macie. Wysiłek fizyczny pobudza krążenie, co również pozwala osiągać bardziej satysfakcjonujący orgazm.

Zauważono również, jeśli chodzi o długofalowe uprawianie sportu, że dzięki aktywności fizycznej mężczyźni stają się długodystansowcami – dosłownie i w przenośni. Z kolei u kobiet aktywnych w sporcie obserwuje się wyższy niż u innych pań poziom testosteronu. To oznacza, że sportsmenki mają również większy apetyt na seks.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić