Mit na temat piwa powtarzany od lat. Polacy również w to wierzą

83

Nerki to narząd układu moczowo-płciowego pełniący bardzo istotne funkcje, takie jak filtracja i usuwanie toksyn z organizmu. Według naukowców cukier zawarty w niektórych napojach, pogarsza prawidłowe funkcjonowanie nerek. Dowiedz się, o jakie napoje chodzi i sprawdź czy nie znajdują się w twojej kuchni.

Piwo nie wpływa pozytywnie na pracę nerek
Piwo nie wpływa pozytywnie na pracę nerek (Getty Images)

Badania naukowe potwierdziły, że regularne picie napojów gazowanych i soków owocowych zawierających cukier, podnosi ryzyko wystąpienia chorób nefrologicznych aż o 61 proc. Poza tymi napojami, szkodliwa dla nerek jest także herbata z cukrem oraz piwo. Według powszechnej opinii, picie piwa wpływa pozytywnie na kondycję nerek. Jak się okazuje – nie do końca, ponieważ w tym napoju również znajdziemy cukier.

Nadmiar cukru prowadzi do otyłości, nadwagi, nadciśnienia, cukrzycy i znacznie obciąża nerki. Badacze z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland wykonali badania dotyczące wpływu spożywania słodkich napojów na kondycję zdrowotną nerek. Wyniki badań, których głównym autorem był dr Casey Rebholz, zostały opublikowane w czasopiśmie "Clinical Journal of the American Society of Nephrology".

W badaniu wzięło udział 3003 osoby, których średnia wieku wynosiła 54 lata. Byli to tylko Afroamerykanie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Uczestnicy eksperymentu nie mieli wcześniej żadnych problemów z nerkami. Podczas ośmiu lat trwania tego eksperymentu naukowego, u szesciu procent z nich zaobserwowano rozwój chorób nerek.

Osoby najbardziej narażone na występowanie problemów zdrowotnych związanych z nerkami, spożywały regularnie słodkie soki i napoje gazowane.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić