Najgorszy wybór na śniadanie. Fatalnie działa na serce

28

Tosty i kawa to częsty wybór na śniadanie. Okazuje się, że taki początek dnia może być szkodliwy dla zdrowia. Dowiedz się, dlaczego połączenie tostów i kawy to najgorsze połączenie żywieniowe.

Najgorszy wybór na śniadanie. Fatalnie działa na serce
(Getty Images)

Najpopularniejsze śniadanie

Jedno z najpopularniejszych śniadań składa się z kawy i chleba tostowego, który zawiera znaczne ilości prostych węglowodanów. Te cukry proste wchłaniają wapń obecny w żółtym serze.

Wówczas ten mikroelement wspierający nasz układ kostny, nie jest w odpowiedni sposób przez organizm. Poza tym takie śniadanie działa negatywnie na nasz układ krwionośny i nerwowy, dlatego tost z serem nie należy do najzdrowszych potraw.

Kawa na śniadanie?

Prozdrowotne działanie kawy zostało udowodnione naukowo. Regularne picie czarnej kawy zmniejsza ryzyko chorób wątroby, cukrzycy, korzystnie wpływa na pracę serca, poprawia koncentrację, pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wykazuje właściwości antynowotworowe.

Niestety ten popularny napój pobudzający spożywany w nadmiarze może powodować kołatanie serca, nerwowość i stany lękowe. Jak powszechnie wiadomo, kawa zawiera kofeinę, która przyjmowana w dużych ilościach prowadzi do uzależnienia.

Nadmiar kawy wypłukuje z organizmu cenny potas i wapń z organizmu. Ponadto kawa w połączeniu z tostem i żółtym serem powoduje uczucie ciężkości. W ten sposób czarna kawa zamiast nas pobudzić, sprawi, że staniemy się senni.

Jeżeli koniecznie chcemy zjeść tosta na śniadanie, to, zamiast popijać go kawą, sięgnijmy po herbatę. Najlepszym wyborem będzie herbata zielona lub biała.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić