Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Oczyszcza powietrze z rakotwórczych toksyn. Postaw w sypialni

10

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet przebywając we własnym mieszkaniu, cały czas jesteśmy na działanie wielu szkodliwych substancji, takich jak amoniak, benzen, formaldehyd czy ksylen. W dodatku wietrzenie mieszkania może przyczynić się do tego, że wpuścimy do naszego domu smog. Żeby się pozbyć toksycznych substancji i tym samym uniknąć rozwoju wielu chorób oraz poprawić swoje samopoczucie, a przy okazji udekorować swój dom, należy zaopatrzyć się w naturalny oczyszczacz powietrza. Dowiedz się, które rośliny doniczkowe warto postawić w swoim mieszkaniu.

Oczyszcza powietrze z rakotwórczych toksyn. Postaw w sypialni
Jakie kwiaty oczyszczają powietrze? (Licencjodawca)

Skrzydłokwiat

Ten zjawiskowy kwiat doniczkowy doskonale oczyszcza powietrze, dlatego warto go postawić w domu, w biurze lub w palarni. Żeby zwiększyć prozdrowotne walory skrzydłokwiatu, należy regularnie oczyszczać jego liście z kurzu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rośliny oczyszczające powietrze. Poleca je NASA

Paprotka

Jest bardzo popularną rośliną doniczkową, która nawilża powietrze i pomaga pozbyć się z naszego najbliższego otoczenia szkodliwych substancji unoszących się w powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na paprotkę, musimy zapewnić jej odpowiednio dużo miejsca i pamiętać o regularnym podlewaniu. Większość gatunków paproci uprawianych w domu nie jest niebezpieczna dla zwierząt.

Filodendron

Ta piękna roślina o wielkich mięsistych liściach to zielony oczyszczacz powietrza, który preferuje zacienione miejsca. Filodendron pnący jest łatwy w uprawie i odporny na krótkotrwały brak wody. Niestety zawiera szkodliwe dla zdrowia kryształy szczawianu wapnia, więc powinien być trzymany z dala od małych dzieci i naszych ciekawskich czworonożnych pupili.

Dracena

Dracena rośnie przez długi czas i w porównaniu do innych roślin uprawianych w domu jest stosunkowo wysoka, dlatego będzie potrzebowała większej przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że nie warto umieścić jej w swoim mieszkaniu. Skutecznie oczyszcza dom z rakotwórczych toksyn i wygląda bardzo efektownie. Draceny najlepiej czują się w miejscach, gdzie panuje umiarkowane nasłonecznienie.

Sansewieria

Ta pochodząca z Afryki wieloletnia roślina od bardzo dawna jest uprawiana w warunkach domowych. Sansewieria nazywana żartobliwie "językiem teściowej" doskonale sprawdza się w walce z toksycznymi substancjami, które kumulują się w naszym mieszkaniu lub w biurze. W nocy pochłania dwutlenek węgla i uwalnia tlen. Poza tym jest odporna na zaniedbania pielęgnacyjne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić