Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Krupka
|

Pojawia się o poranku. To jeden z najczęstszych objawów raka

82
Podziel się:

Czasem zdarza się, że mimo odpowiedniej ilości snu, budzimy się niewyspani i brakuje nam energii do działania. Przyczyną tego stanu może być niewygodne łóżko, zmiana pogody lub zjedzenie zbyt obfitego posiłku przed snem. Czasem jednak poranne zmęczenie może oznaczać rozwój poważnej choroby.

Pojawia się o poranku. To jeden z najczęstszych objawów raka
Depressed man Depressed men sitting alone in living room StefaNikolic (StefaNikolic)

Uczucie zmęczenia i niewyspania po przebudzeniu nierzadko jest związane z codziennym stresem i może być objawem nerwicy depresyjnej. Ta choroba cywilizacyjna dotyka osoby, które straciły bliską osobę, zostały zwolnione z pracy, doświadczają toksycznych relacji z ludźmi lub nie radzą sobie z ogromem codziennych obowiązków. Pamiętajmy, że depresja to choroba, która wymaga pomocy specjalisty.

Na zmęczenie i brak energii po przebudzeniu skarżą się również osoby ze zbyt niskim ciśnieniem. Poza niewyspaniem mogą pojawić się też zawroty i bóle głowy, czarne plamki przed oczami, zimne dłonie i stopy.

Wprawdzie niedociśnienie samo w sobie nie jest poważnym schorzeniem, ale może być związane z rozwojem innych chorób. Do przyczyn zbyt niskiego ciśnienia zaliczamy problemy z sercem, zaburzoną pracę układu nerwowego, nałogowe palenie papierosów, uwarunkowania genetyczne czy zaburzenia hormonalne.

Nieprawidłowe działanie tarczycy także może wpływać na nasze samopoczucie tuż po przebudzeniu. Jeżeli tarczyca produkuje zbyt dużo hormonów lub ich niewystarczającą ilość, wówczas nasz metabolizm może być zaburzony, czego efektem jest poranne zmęczenie.

Osoby z niedoczynnością tarczycy cierpią także na apatię, nadwrażliwość na niskie temperatury, zaparcia i nieuzasadniony wzrost masy ciała. Z kolei nadczynności tarczycy mogą towarzyszyć takie dolegliwości jak szybkie i nieregularne bicie serca, nagła utrata kilogramów, biegunka, nerwowość, rozdrażnienie oraz nadmierne wydzielanie potu.

Uporczywe zmęczenie po wstaniu z łóżka możemy zaliczyć też do objawów choroby nowotworowej. Większość pacjentów onkologicznych skarży się na ten symptom. Pamiętajmy, że im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse na wyzdrowienie. Brytyjscy naukowcy z Cancer Research ostrzegają, że poranne zmęczenie to objaw, którego nie powinniśmy lekceważyć. Szczególnie jeśli to uczucie często nam towarzyszy i pojawia się bez wyraźnej przyczyny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
Gość
4 miesiące temu
radość o poranku ? czyli jak dobrze wstać skoro świt
adi
4 miesiące temu
.. no paczajta ... rak powrócił ...
NEO
4 miesiące temu
Ja tak się czuję z każdym porankiem. To nie rak, to bezsilność, to kolejny dzień w tym chorym kraju. Dziękuję pisowi!
ETYK
4 miesiące temu
Typowe objawy gawiedzi bez kręgosłupa moralnego i kultury osobistej która pozbawiona autorytetów oraz pracy, otumaniona przez obce media staje się niewolnikami zasiłków i to jest prawdziwy RAK.
vvvv
4 miesiące temu
Mam tak od wielu lat. Wstaję o 5.30 i jestem zmęczona. Ale po kawusi mija.
Ja.
4 miesiące temu
Jak tak to mam raka od dzieciństwa xD
2 promile i w...
4 miesiące temu
To typowe objawy choroby alkoholowej na którą choruje większość dorosłych obywateli jak i coraz większą ilość młodych. Zmęczenie wynika z pracy wielu organów nad rozpracowaniem nie małych ilości alkoholu. I nie trzeba być wybitnym lekarzem żeby wiedzieć że 0.5 l x 40 proc = Kac. Cyt Wiki.. "złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych. Etanol zawarty w napojach alkoholowych odpowiada za stan tzw. upojenia alkoholowego. Jego picie zmienia jednak metabolizm organizmu, gdyż jest on wydalany praktycznie w całości w postaci zmienionej. Najczęstszymi dolegliwościami towarzyszącymi kacowi są ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności, biegunka, uczucie rozbicia, apatia, problemy z koncentracją, bezsenność, osłabienie, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze, potliwość, zaburzenie funkcji motorycznych (drgawki, zaburzenia równowagi), chandra i rozdrażnienie...". Czyżby radakcja o2 to sami abstynenci. Redagojac ten artykuł "na sucho"🤫🤫
BAKONGO KOGNO...
4 miesiące temu
Największym zagrożeniem dla Polaków są Polsko jezyczne władze, nie rządy, politycy oraz bezkarne agresywne 🐩gliny atakujące bezbronną Polską Ludność cywilną ‼‼‼‼‼ .... ....
Gruby🙀
4 miesiące temu
Tzn że każdy pracujący polak ma raka... I tak gorszej zarazy nisz nasz rząd nie ma...
Maks12212
4 miesiące temu
Ja mam raka i czuje się źle i rano i wnocy
Asesor
4 miesiące temu
A mi wydawalo sie, ze papierosy to PODNOSZA cisnienie !
Mon75
4 miesiące temu
Ja się już boję
Brama do nieb...
4 miesiące temu
Szczęście się a wszystkie wasze grzechy zostaną odpuszczone
PPP
4 miesiące temu
Żarcie coraz bardziej skażone , powietrze też , ludzi tresują i stresują , lakarze zdalnie przyjmują i dziwią się ,że co niektórzy zmęczeni. Dobrze ,że jeszcze w ogóle coś czujemy i cokolwiek się chce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić