Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Sex roboty coraz popularniejsze. Będzie przez nie coraz więcej gwałtów i pedofili

26

Psychologowie nie mają wątpliwości - zalewające europejski rynek seksualne roboty są dla nas niewyobrażalnym zagrożeniem.

Sex roboty coraz popularniejsze. Będzie przez nie coraz więcej gwałtów i pedofili
(Materiały prasowe)

Ludzie będą przez nie pozbawieni najprostszych uczuć i umiejętności. Nie będziemy umieli ze sobą rozmawiać, rozwiązywać konfliktów ani budować trwałych, międzyludzkich relacji. To jednak nie największy problem, z jakim musimy zmierzyć się w erze rozwoju robotyki seksualnej - donosi CNBC.

Czeka nas prawdziwy wysyp gwałcicieli i pedofili. Mężczyźni, właśnie przez roboty, nie będą umieli zapanować nad popędem. W przeciągu kilkunastu lat może dojść do sytuacji, w której będą traktować kobiety właśnie jak pozbawione woli roboty - wynika z raportu "Nasza seksualna przyszłość z robotami" opublikowanego przez organizację Odpowiedzialna Robotyka.

Obrońców seksualnych robotów jednak nie brakuje. Założyciel japońskiej firmy Trottla, Shin Takagi twierdzi, że sztuczni partnerzy seksualni są dla świata zbawieniem. Jego firma produkuje lalki przypominające dzieci, które kupują japońscy pedofile.

Pomagam ludziom wyrazić ich żądze legalnie i zgodnie z zasadami etyki. Życie, gdzie ciągle musisz się z tym ukrywać jest straszne. Myślę, że lalki i roboty mogą uratować tysiące ludzi przed przemocą seksualną - skomentował Shin Takagi.

Twórcy raportu zbadali też ewentualny wpływ robotów na prostytucję. Choć w Europie powstało już kilka domów publicznych oferujących usługi elektronicznych maszyn, nie zapowiada się, żeby roboty pozbawiły pracy prostytutki.

Klienci takich miejsc oczekują szczątków relacji z kobietą, jakiejś rozmowy. Niestety, roboty nie wyeliminują problemu prostytucji - czytamy w raporcie.

Zobacz także: Zobacz także: Najczęstsza seksualna fantazja Polek i Polaków

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić