o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Test na raka płuc. Możesz go wykonać w domu

106
Podziel się

Rak płuc to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce. Niestety, jest również bardzo podstępny, gdyż przez wiele lat może rozwijać się w ukryciu i nie dawać żadnych objawów. Istnieje jednak prosty test, który powinien nas skłonić do wizyty u pulmonologa.

Test na raka płuc. Możesz go wykonać w domu
(Facebook)
bEDtaOdh

"Schamroth window test" to test, który każdy z nas może wykonać samodzielnie w domu. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Wystarczy zetknąć ze sobą paznokcie palców wskazujących.

Przestrzeń nad nimi powinna układać się w kształt rombu. Jeśli jednak tak nie jest, to może to oznaczać, że mamy tzw. palce pałeczkowate. To jeden z pierwszych objawów nowotworu płuc.

bEDtaOdj

Groźne objawy nowotworu. Jeżeli masz ten objaw, wybierz się do lekarza

Gdy w ciele rozwija się nowotwór, dłonie ulegają zmianie. I chociaż lekarze nie są do końca pewni, dlaczego zmiany nowotworowe wpływają na kształt paznokci, to dane z brytyjskiej organizacji Cancer Research sugerują, że aż 35 proc. osób chorujących na raka płuc cierpi na palce pałeczkowate.

Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii test ten wykonywany jest u pacjentów, którzy znajdują się w grupie ryzyka nowotworu płuc. Ty również możesz przeprowadzić do w domu. Jest bowiem niezwykle prosty.

bEDtaOdp

Rak płuc. Nie ignoruj tych objawów

Warto wiedzieć, że oprócz typowych objawów raka płuc, takich jak kaszel, krwioplucie czy kłopoty z oddychaniem, symptomy raka płuc mogą być również widoczne na skórze. Objawem rozwijającego się nowotworu może być żółtawe zabarwienie skóry i białka oka – wtedy rak płuc dał przerzuty do wątroby. Również przewlekły świąd skóry trwający ponad 6 tygodni może być symptomem zmian nowotworowych.

Należy pamiętać, że każdy niepokojący objaw powinien być skonsultowany z lekarzem.

bEDtaOdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Greg
8 miesięcy temu
ja mam już 220 chorób umarłem 10 lat temu na COVID
vip
9 miesięcy temu
kazdy student medycyny uczy sie o palcach paleczkowatych i paznokciach jak szkielka od zegarka, sa objawem niedotlenienia tkanek. Przyczyny moga byc rozne. NIestety tez nowotwory lub choroby serca.
kolo
9 miesięcy temu
przestancie pieprzyc bzdury
bEDtaOdL
ojciecTadeusz
9 miesięcy temu
Jeżeli wyjdzie Ci wynik pozytywny pilnie przekaż cały majątek na RM i ojca taka.
Devil
9 miesięcy temu
A ja mam i rab i nowotwór i co teraz? Bzdura!!!
Wariograf
9 miesięcy temu
Myślę, że na takie bzdury powinien być jakiś paragraf. Nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa. Wolność słowa jest wtedy gdy polega na prawdzie....
Aga
9 miesięcy temu
Oni teraz to wszystko rak dajcie spokój już z tym co ma być to bedzie życzę wszystkim zdrowia .
Nikita
9 miesięcy temu
Ale bzdety !
Mux
9 miesięcy temu
Naprawde ja nie mam rombu i mam raka żenada tylko że robiłam prześwietlenie płuc i NIE MAM RAKA
Maria
9 miesięcy temu
Nie patrzcie na jakieś tam, nieudane zdjęcie. Do lekarza po skierowanie na prześwietlenie płuc i będzie dzie wszystko jasne.
aen
9 miesięcy temu
Śmieszne. Mając Palce pałeczkowate można mieć wszystkie choroby. A jak się ich nie ma,to wszystko jest ok. Bardzo "kompetentny" artykuł.
Mhm taaaa
9 miesięcy temu
"Należy pamiętać, że każdy niepokojący objaw powinien być skonsultowany z lekarze" i to mnie najbardziej rozbawiło. Juz widzę jak mnie poważnie traktuje lekarz, któremu mówię, że wykonałam test palców z internetu i wynika z niego, że mam raka płuc ;)
Hennnnn
9 miesięcy temu
Nie wiem do czego to ludzie sie posuna zeby zmusic do czyt takich bredni...taki belkot powinien byc karany
bEDtaOdD
Eli z Mazur
9 miesięcy temu
A ja mam cukrzycę, kondycję paznokci zła. Nie ma to nic wspólnego z rakiem płuca.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić