Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Miała małą zmianę na policzku. Lekarz: "Zostało pani 6 miesięcy życia"

109

W związku z pandemią koronawirusa pacjentce z Wielkiej Brytanii odwołano trzy ważne wizyty u lekarza. Postanowiła więc skorzystać z teleporady. Podczas rozmowy przez internet, lekarz poinformował ją, że zostało jej sześć miesięcy życia.

Miała małą zmianę na policzku. Lekarz: "Zostało pani 6 miesięcy życia"
23-letnia Kimberley Eccles (po lewej) usłyszała wyrok podczas porady telemedycznej (Facebook)

Pochodząca z Leyland w hrabstwie Lancashire w Anglii Kimberley Eccles usłyszała wyrok podczas wideorozmowy z lekarzem przez komunikator Zoom. U kobiety zdiagnozowano rzadką odmianę raka. Lekarze nie dają jej zbyt wielkich szans na przeżycie.

Podczas teleporady usłyszała wyrok. Zostało jej 6 miesięcy życia

Zdiagnozowany u 23-latki nowotwór to mięsak prążkowanokomórkowy. Jest to rzadka choroba tkanek, występująca u zaledwie jednego procenta dorosłej populacji. Niestety nie ma na nią w pełni skutecznej terapii.

Dano mi jeden procent szans na przeżycie. Lekarz powiedział, że zostało mi około sześciu miesięcy. Kiedy odebrałam połączenie, w domu była ze mną moja córka. Byłam tak zszokowana, że nie mogłam mówić – wspomina Kimberley Eccles, cytowana przez The Sun.

Lekarze powiedzieli 23-latce, że powinna spędzać jak najwięcej czasu ze swoją rodziną aby w pełni się nią nacieszyć i sporządzić "listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią". Eccles ma ze swoim partnerem Darrenem siedmioletnią córkę Mayę. Zdaniem lekarzy, nowotwór to tykająca bomba, której nie da się zatrzymać.

Odwołali jej trzy ważne wizyty u lekarza. Zdiagnozowano u niej raka

Kimberley Eccles zauważyła niewielką zmianę na swoim policzku w czerwcu. Początkowo myślała, że to owrzodzenie jamy ustnej. W końcu zapisała się jednak do lekarza konsultację i rezonans magnetyczny.

Zaplanowane wizyty zbiegły się jednak w czasie z częściowym zamknięciem brytyjskiej służby zdrowia z powodu pandemii koronawirusa. Zostały w związku z tym odwołane. Guz rósł w policzku kobiety przez blisko 6 miesięcy.

Byłam typową mamą, pracującą na pełny etat jako opiekunka. Zajmowałam się rodziną. Nagle wszystko całkowicie się zmieniło – opisuje Eccles.

Zdiagnozowano u niej raka. Nie chce się jednak poddać

23-letnia Kimberley Eccles nie chce się poddać. Jak sama twierdzi, bardzo zależy jej na rodzinie. W związku z tym, postanowiła walczyć z nowotworem.

Nie chcę pisać listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Chcę być w pobliżu, aby zobaczyć, jak moja córka dorasta, chcę poślubić mężczyznę moich marzeń i żyć – powiedziała Eccles.

Szpital w Blackburn zastosował u kobiety chemioterapię, guza nie udało się jednak zmniejszyć. W poniedziałek, w szpitalu w Preston 23-latka ma przejść operację usunięcia nowotworu. Jej policzek zostanie odbudowany z użyciem tkanek z nogi podczas 12-godzinnej operacji rekonstrukcyjnej.

Mój guz jest agresywny i jeżeli pojawią się przerzuty, nie będzie dało się nic na nie poradzić – stwierdziła 23-latka.

Po planowanym zabiegu kobieta chce wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Tam ma poddać się eksperymentalnej terapii. Uruchomiła zbiórkę internetową na podróż i leczenie.

Obejrzyj także: Mleko a rak piersi. Naukowcy ostrzegają. Niepokojące wyniki badań

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić