Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Uważaj na ból w tym miejscu. Może ostrzegać o chłoniaku lub białaczce

1
Podziel się

Ból pojawiający się w okolicach pachy jest bardzo często bagatelizowany. To wielki błąd, bo może wskazywać na wiele groźnych dla naszego zdrowia i życia schorzeń.

Ból pod pachami
Ból pod pachami (Getty Images/EyeEm)
bETYCuQB

Jakie mogą być przyczyny bólu pod pachami?

Najpowszechniejszą przyczyną bólu pod pachami są zakwasy pojawiające się po intensywnym wysiłku fizycznym. Towarzyszy on również urazom, takim jak złamanie obojczyka czy zwichnięcie stawu ramiennego. W tym przypadku, by pozbyć się dyskomfortu, wystarczy odpowiednia rehabilitacja i odpoczynek.

bETYCuQD

Ból w okolicach lewej pachy może być objawem zbliżającego się zawału serca. W tym przypadku ból na początku pojawia się w klatce piersiowej, a następnie zajmuje lewą stronę ciała. Symptom ten może również towarzyszyć zapaleniu mieszków włosowych, wówczas pod pachami zauważalne są też bolesne guzki, zaczerwienienie i pieczenie.

Ból promieniujące z okolic z okolicy prawego podżebrza do pach pojawia się również przy ostrym zapaleniu pęcherzyka żółciowego. W tym przypadku pacjent ma podwyższoną temperaturę ciała, pojawiają się nudności oraz wymioty.

Największy niepokój wzbudza ból pod pachami, któremu towarzyszy powiększenie węzłów chłonnych świadczące o toczącym się w organizmie stanie zapalnym. Gdy jednak guzek jest miękki i możemy z łatwością go przesuwać pod skórą, to najczęściej objaw niegroźnej infekcji.

bETYCuQJ

Ale powiększenie węzłów chłonnych w tym przypadku może pojawić się w następstwie reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia, a także raka. Przy chorobie nowotworowej guzki są twarde, zbite i nie da się ich przesunąć. Wówczas w połączeniu z bólem pach, takie symptomy mogą świadczyć o chłoniaku, szpiczaku czy białaczce.

Nie można jednak wpadać w panikę. Każdy objaw należy skonsultować z lekarzem, który zaleci wykonanie odpowiednich badań w celu postawienia prawidłowej diagnozy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETYCuRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
MaRk
3 miesiące temu
dla mnie biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić