o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Zwiększa ryzyko raka żołądka aż o 70 proc. Bezpieczna dawka nie istnieje

131
Podziel się

Wiele osób twierdzi, że piwo nie jest alkoholem tylko napojem, służącym do ugaszenia pragnienia. Jak się okazuje, picie nawet niewielkiej ilości piwa może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Sprawdź, dlaczego nawet małe piwo spożywane regularnie jest niebezpieczne dla naszego organizmu.

Piwo jest szkodliwe nawet w małych ilościach
Piwo jest szkodliwe nawet w małych ilościach (Getty Images)
bEhShojV

Picie piwa, nawet w małych ilościach jest szkodliwe dla naszego zdrowia

Piwo to trunek bardzo kaloryczny i powoduje rozrost tkanki tłuszczowej. Zawarty w nim etanol, sprawia, że duży kufel piwa posiada mniej więcej taką samą ilość kalorii co szklanka oleju.

Podczas procesu fermentacji powstaje matloza, prosty węglowodan. Ta substancja powoduje, że piwo zawiera znaczne ilość cukru, chociaż ma raczej gorzki smak. Dwa piwa mają w sobie prawie 500 kcal. Poza tym spożywanie piwa wzmaga nasz apetyt, dlatego często towarzyszą mu niezdrowe i tuczące przekąski.

bEhShojX

Piwo może podrażniać nasz żołądek i powodować dolegliwości, takie jak niestrawność lub zgaga. Ten napój może być szkodliwy zwłaszcza dla osób skarżących się na zespół jelita drażliwego. Drożdże piwne mogą przyczynić się do zaburzeń mikroflory bakteryjnej jelita grubego, co prowadzi do problemów związanych z układem trawiennym. Według niektórych opinii, właściwości moczopędne piwa mają korzystny wpływ na oczyszczanie naszego organizmu. Prawda jest taka, że organizm chce w ten sposób pozbyć się piwa, które traktuje jak truciznę.

Częste picie piwa może powodować u mężczyzn problemy z potencją. Fitoestrogeny obecne w chmielu działają podobnie jak estrogeny i mogą wpływać na obniżenie poziomu testosteronu. Poza tym piwo rozrzedza krew, co może powodować problemy z erekcją.

bEhShokd

Kolejnym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą nadmierne spożywanie piwa, jest ryzyko rozwoju nowotworu żołądka. Według badań, które przeprowadzili amerykańscy naukowcy, osoby pijące regularnie piwo są o 75 proc. bardziej narażone na ten rodzaj raka niż osoby niepijące.

Wyniki zostały potwierdzone przez naukowców z Hiszpanii, którzy przeanalizowali stan zdrowia 500 tys. osób. Okazało się, że codzienne picie kilku piw podnosi ryzyko raka żołądka o 65 proc. Aldehyd octowy, który jest produktem pośrednim fermentacji alkoholowej wykazuje właściwości kancerogenne.

Częste sięganie po butelkę piwa, może również zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na marskość wątroby, raka wątroby, jamy ustnej, gardła, przełyku, trzustki lub jelita grubego. Wiele osób pijąc piwo, pali również papierosy co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko zaatakowania organizmu przez nowotwór.

bEhShoky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
Planetaroślin...
2 tyg. temu
Umiarkowane picie nie szkodzi nawet w największych ilościach
Kedar
3 tyg. temu
Ha ha ha
Maryja
3 tyg. temu
Najzdrowsze jedzenie i picie dostępne tylko w aptekach...
bEhShokz
Gorekslonko
3 tyg. temu
Maltoza, a nie "matloza".
Kinol
3 tyg. temu
Fosforany i benzoesan wolno. Piwo nie wolno. Poziom gimbazy..
Fryc
3 tyg. temu
Mam 43 lata codziennie piję 2lekki piwa czeskie. Biegam po 10 km +treningi lekko siłowe. I mam sześciopak na brzuchu jakiego nie miałem w wieku 20 lat. Dieta ruch i wszystko w rozsądnej ilość. Pozdrawiam normalnych
Stop
3 tyg. temu
Nic nie wolno, pić nie wolno ,jeść nie wolno, oddychać nie wolno odpoczywać pracować cieszyć się życiem nie wolno. To psychopaci tak nam wmawiają . Tylko truć ludzi wolno oszukiwać i niszczyć wolno od roku na cowida oszustwo.Hanba
Aga
3 tyg. temu
Pijmy wodę z Wisły..100 lat 100 lat
Zocha
3 tyg. temu
Co za kretyn to pisze?Dlaczego kretyn zatrudnia tych kretynów?
Pitahajanahaj...
3 tyg. temu
Fitoestrogeny są tylko z nazwy podobne, więc proszę przestać pieprzyć głupoty :)
Niko
3 tyg. temu
Jak piwo może mieć tyke samo kalorii co szklanka oleju, co za bzdury, 150ml oleju rzepakowego to 1300 kalorii a w tekście napisane ze dwa piwa to nie całe 500 kalorii co za żenada
111
3 tyg. temu
Lubię piwko
Marek
3 tyg. temu
Idąc tym tokiem rozumowania, to życie jest niezdrowe bo kończy się śmiercią
bEhShokr
Jola
3 tyg. temu
Chyba coś się komuś pomyliło, jedno piwo ma 250 kalorii a szklanka oleju 2500 to nie jest to samo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić