Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright http sp. z o. o. - Reklama - Regulamin - Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!

Wymyślił, co się dzieje po śmierci. Internet oszalał

Shutterstock.com
Samuel Murray na pewno nie spodziewał się, że jego wpis na Facebooku wywoła w sieci aż taką burzę. Teoria stała się wiralem, chociaż nie do końca trzyma się kupy.

Post udostępniono już 130 tys. razy. Polubiło go ponad 110 tys. użytkowników. W krótki i prosty sposób Samuel wyjaśnił, co jego zdaniem dzieje się, gdy "dotrzesz do światła w tunelu", czyli, gdy umrzesz.

What if when we die the light at the end of the tunnel is the light to another hospital room, there we are born and the only reason you come out crying is because you remember everything from your past life and you're crying at the fact that you died and lost everything, as you grow you start to forget your past life and focus on the life you have now, but patches of memory stay behind and that memory causes deja vu. Think 'bout that for a second..
Samuel Murray

Co, jeśli światło na końcu tunelu, to po prostu światło do innych szpitalnych drzwi, za którymi rodzimy się na nowo? Jedynym powodem, dla którego przychodzimy na świat z płaczem, jest to, że pamiętamy wszystko z przeszłego życia i to, że umarliśmy. Z czasem zapominamy o dawnym wcieleniu i skupiamy się na tym, co teraz, ale pewne ścieżki zostają w naszej pamięci i później powodują deja vu. Pomyślcie o tym przez sekundę - napisał Samuel.

Shutterstock.com

Internauci pokochali jego koncepcję. Ta jednak ma jedną dość istotną wadę, którą szybko wytknęli mu sceptycy. Gdyby faktycznie było tak, że w kółko rodzą się i umierają te same osoby, to nie dałoby się wyjaśnić tego, że na świecie wciąż przybywa ludzi.

Setki lat temu na świecie żyło ok. 1 mld ludzi. Skoro wciąż rozpoczynamy życie od nowa, to skąd się wzięło dodatkowe 6 mld> - skomentował Ryan Kelly pod postem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Kamil Karnowski, 11.01.2017 10:05
Polub nas na Facebooku
0
0reakcji/
0
0
0
0
0
0
0
Komentarze