Adam Dudkiewicz| 
aktualizacja 

100 bojowników ISIS zabitych w bombardowaniu Mosulu

63

W odwetowym ataku Amerykanie zbombardowali meczet, w którym zabarykadowała się setka islamskich ekstremistów.

Bombardowanie ISIS.
Bombardowanie ISIS. (Wikipedia)

Zanim bojownicy ISIS dotarli do meczetu, zabili jedenastu policjantów oraz pięcioro cywili. Po zabarykadowaniu się, zaczęli nadawać przez głośniki audycje propagandowe. Irackie siły rządowe poprosiły wojsko Stanów Zjednoczonych o przeprowadzenie nalotu - donosi Iraqi News.

Walki toczyły się w dzielnicy Dandan, która została odbita przez żołnierzy Daeshu. Zaatakowali oni bowiem od strony rzeki, która była słabiej pilnowana. Irackie władze, kontrolujące dwie sąsiednie dzielnice - Dawasa i Nabi Sheet - miały możliwość otoczenia terrorystów. Jednak ze względu na skuteczny nalot, nie było potrzeby przeprowadzania szturmu.

Terytorium kontrolowane przez ISIS to nie więcej niż trzy-cztery kilometry kwadratowe - powiedział rzecznik elitarnej irackiej jednostki antyterrorystycznej, Sabah Noaman.

Bastion dżihadystów w Iraku jest powoli odbijany przez wojska rządowe. W tym momencie ekstremiści kontrolują jedynie niewielki fragment starego miasta. Pod kontrolą pozostaje także meczet al-Nuri, w którym w 2014 roku, Abu Bakr al-Baghdadi, ogłosił siebie kalifem Państwa Islamskiego. Bitwa o Mosul trwa od października 2016 roku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić