Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

250 tys. euro "kary" za każdego nie przyjętego uchodźcę

55
Podziel się:

Odmowa przyjęcia "zakontraktowanych" uchodźców będzie kosztowna. Nawet ćwierć miliona euro od osoby. O takim pomyśle Komisji Europejskiej pisze włoski dziennik "La Stampa".

250 tys. euro "kary" za każdego nie przyjętego uchodźcę
(JOE KLAMAR / AFP)

4 maja KE chce zaproponować "małą reformę" konwencji dublińskiej. Chodzi o sposób przyjmowania uchodźców. Zgodnie z informacjami, do których dotarła włoska gazeta, dla każdego kraju UE wyznaczona będzie maksymalna liczba uchodźców, których może przyjąć. Gdy zostanie ona przekroczona, rozpocznie się ich relokacja do innych krajów. I właśnie tu pojawia się kwestia opłat.

Jeżeli kraj, do którego mają być relokowani, nie będzie chciał się zgodzić na przyjęcie imigrantów, może kupić sobie na rok możliwość ich nie przyjmowania - zauważa "La Stampa".

Gazeta dodaje, że suma 250 tys. euro może się zmienić. W tym samym artykule jest też wypowiedź szefowej unijnej dyplomacji, Federiki Mogherini. Wyraziła ona opinię, że Europa zachowuje się "schizofrenicznie" w podejściu do kwestii migracji.

Uznaje się, że problem przerasta możliwość samodzielnego rozwiązania go przez jakikolwiek kraj i prosi się o wspólną europejską odpowiedź, ale zaraz potem - nawet, jeśli podjęto decyzję - nie wciela się jej w życie, wraca się na drogę narodową i zrzuca się winę na Europę - stooq.com cytuje urzędniczkę.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
jaktotak
7 lat temu
Pomyślałem, że poza buntowaniem się w internecie możemy zrobić coś jeszcze. Zagłosujmy portfelami. Patrzmy co i gdzie kupujemy. Bojkotujmy niemieckich producentów i sieci handlowe, preferujmy rodzime firmy. Internet pozwala łatwo zweryfikować do kogo należą popularne marki. Jeśli pomysł z bojkotem zostanie spopularyzowany, będzie to odczuwalne dla przedsiębiorców z Niemiec a cała akcja odbędzie się z korzyścią dla krajowych firm. Polska jest niepodległym krajem. UE ani żadne państwo nie są uprawnione do narzucania nam, kogo i na jakich zasadach wpuszczamy na nasze terytorium. Widać, że UE realizuje interesy Niemiec z brakiem poszanowania dla pozostałych państw członkowskich. Wielu uchodźców potrzebuje pomocy, lecz sami powinniśmy decydować o zakresie i sposobach jej udzielenia.
takjest
7 lat temu
Zobaczcie po wpisach w zasadzie nikt nie chce tutaj islamistów więc wniosek jest jeden nie dla przyjmowania muzułmanów, zagrożenie z ich strony jest ogromne
slawek
7 lat temu
Zaczynam doceniać sojusz z ZSRR, było biednie ale bezpiecznie. A teraz to dostaliśmy się do jakiejś niewoli, ktoś inny decyduje co mamy robić, na dodatek na naszą szkodę.
Roman
7 lat temu
A niby kto nakazał nam płacić takowe kary. Bo unia to nie całość tylko jakiś jeden urzędnik ,który to wymyślił. Należy sprawdzić go co za jeden czy nie jest islamkiem i jaki w tym ma interes. I przegnać go. A po jakiego "członka" nasi siedzą tam w parlamencie?. Żeby byle islamski wielbiciel narzucał nam swoje widzimisię.
Gg
7 lat temu
Wypieprzac z tej unii. To juz unia totalitarna. Grzecznie, po angielsku. Cos sie szykuje w tej fasxysyowskiej orgsnizacji.
ada
7 lat temu
lepiej teraz zaplacic niz smietnik przyjmowac na wlasne poworko
Rty
7 lat temu
Nastepny krok brukseli obowiazkowe szczepienia na cos co sobie wymysla pod grozba kary 30000€ w efekcie szczepienia ktore zabijaja po paru miesiacach. Ja wyjezdzam z Europy za 3 tygodnie.
Danuta
7 lat temu
A nie miała rację że chca z Polski zrobić kondominium!!!
KLT
7 lat temu
Ktoś zaplanował inwazję na Europę i ją skutecznie realizuje. Udało mu się zmusić niektórych decydentów którzy "zaprosili" wrogie nam siły inwazyjne. To one puszczą ekonomicznie Europę z torbami (socjal i akty terroru) a później przeniosą teatr działań ISIS do Europy. Polska wolna od terrorystów !
ik
7 lat temu
Niech żyje Unia.Mnie dziwi ze nasze rządy wieczne muszą do kogoś przynależeć.Nie chcieliśmy żeby nami rządzili Ruscy,Komuna a weszliśmy do Unii.No to mamy.
Obiektywny
7 lat temu
Ale propagandowe zdjęcie, niech pokażą zdjęcie jurnych byczków islamskich, którzy z upodobaniem napastują europejskie kobiety
vouge
7 lat temu
Niech oni wszyscy sie od nas odpierd...la .Amen!! Polska jest Niepodleglym suwerennym panstwe i nie nalezy do Kalifatu niemieckiego czy Belgijskiego!!
Racjonalista
7 lat temu
Zgoda na przyjęcie islamistów do naszego kraju, to wyrok śmierci na nasze dzieci
!
7 lat temu
Polska wyjdzie z czerwonego ue szamba !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić