Radosław Opas
Radosław Opas| 

50 dzieci uratowanych z rąk pedofilów

138

9 osób należących do międzynarodowej siatki pedofilów trafiło za kraty. Interpol informuje, że uratowano 50 dzieci. Operacja objęła 3 kontynenty.

50 dzieci uratowanych z rąk pedofilów
(iStock.com, mdurson)

Aresztowanych zostało 9 osób. Policjanci Interpolu poinformowali, że osoby te ujęto na terenie Tajlandii, Australii i Stanów Zjednoczonych. Działania policji mają związek z prowadzoną od kilku lat tzw. Operacją Blackwrist, której celem jest przeciwdziałanie pedofili oraz tropienie osób, mogących być w nią zamieszanych.

Służby uratowały 50 dzieci. Policja twierdzi jednak, że poszkodowanych jest znacznie więcej i obecnie przeglądane są zgromadzone dowody oraz materiały, które udało jej znaleźć w domu aresztowanych osób. Funkcjonariusze starają się zidentyfikować niemal setkę kolejnych dzieci, których zdjęcia opublikowano w internecie.

Pierwszych aresztowań dokonano w 2018 roku. Policja zatrzymała wtedy m.in. wtedy Montriego Salangama, który przebywał w Tajlandii. Jest on uważany za głównego administratora jednej z pedofilskich stron. Skazano go na 146 lat więzienia – donosi Francuska Agencja Prasowa.

Jesteś najgorszym możliwym koszmarem, jaki może przydarzyć się dziecku. Stanowisz zagrożenie dla całego społeczeństwa - powiedział podczas rozprawy w Adelajdzie sędzia Leslie Chapman.

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu". Ofiara ks. Eugeniusza M: Jeśli jest piekło, to takie właśnie

Pedofile korzystają z ukrytych serwisów. Aby używać portali funkcjonujących w darknecie, każda osoba, która chce się do niego dostać musi pobrać specjalną przeglądarkę. Jedną z nich jest tzw. Tor. Pozwala ona na ukrycie adresu IP, przez co ruch w sieci osoby korzystającej z takiego rozwiązania jest o wiele trudniejszy do wykrycia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić