7-letni chłopiec uratował 14 dorosłych

269

Z wnętrza ciężarówki-chłodni mały Afgańczyk wysłał wezwanie o pomoc. Dał znać, że w przemycającym go do Wielkiej Brytanii pojeździe brakuje powietrza i wszyscy w środku powoli się duszą.

7-letni chłopiec uratował 14 dorosłych
(Reuters/Forum, PHILIPPE WOJAZER)

*Chłopiec uratował 14 dorosłych osób. *Całą grupę przewożono nielegalnie z francuskiego obozu dla uchodźców na drugą stronę kanału La Manche. Telefon z myślą o potencjalnych zagrożeniach przekazała dziecku pracownica fundacji pomagającej imigrantom. Któregoś dnia dostała od niego wiadomość napisaną łamaną angielszczyzną.

I ned halp darivar no stap car no oksijan in the car no sagnal iam in the cantenar. Iam no jokan valla - napisał chłopiec (potrzebują pomocy, kierowca nie zatrzymuje się, brakuje tlenu, jestem w ciężarówce, to nie żart)

*Tego dnia Inca Sorrell uczestniczyła akurat w konferencji w Nowym Jorku. *Natychmiast dała znać koleżance w ojczyźnie. Tanya Freedman szybko zawiadomiła brytyjską policję. Policja zatrzymała ciężarówkę i uratowała życie ludziom w środku. Zostali przekazani pod opiekę służb imigracyjnych na Wyspach.

To niezwykła historia. Ludzie z różnych stron świata łączyli się, by ratować życie, a wszystkimi kierował ten mały chłopiec - mówi Freedman, także pracująca dla brytyjskiej fundacji Help Refugees.

Kobieta poznała chłopca w "Dżungli" - obozie dla uchodźców koło Calais. Gdy w marcu zburzono tymczasową osadę, dała dziecku telefon prosząc, by dzwonił do niej w nagłej potrzebie. Policja brytyjska potwierdza, że kierowca wspomnianej ciężarówki przekroczył granicę i ruszył w kierunki Leicestershire w środkowej Anglii. Nie wiadomo, dlaczego nie wypuścił przewożonych ludzi.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić