72-latka urodziła pierwsze dziecko

76

Po blisko 47 latach wspólnego życia, małżeństwo z Indii doczekało się potomka. 72-letnia Daljinder Kaur jest prawdopodobnie najstarszą matką na świecie.

72-latka urodziła pierwsze dziecko
(Shutterstock.com, Tong2530)

*Kaur leczyła się w klinice niepłodności IVF w Indiach. *Wzbudzająca kontrowersje placówka, mieszcząca się w Narodowym Centrum Płodności w stanie Hariana, specjalizuje się między innymi w leczeniu bezpłodności kobiet po menopauzie. Daljinder na kurację zdecydowała się po przeczytaniu reklamy w gazecie.

*Kobieta przeszła trzy kuracje zapłodnienia in vitro. *Ostatnia (koszt jednej to blisko tysiąc funtów) zakończyła się sukcesem. W kwietniu Daljinder razem ze swoim 79-letnim mężem Mohinder Signg Gillem powitali na świecie swojego nowo narodzonego syna. Arman Singh jest zdrowy i silny.

Będziemy go wychowywać, damy mu wykształcenie. Ufałam Wszechmogącemu, że da mi moje własne dziecko. Waheguru (określenie Boga w sikhizmie – red.) wysłuchał moich modlitw – mówi w rozmowie z „The Telegraph” szczęśliwa kobieta.

Daljinder Kaur jest prawdopodobnie najstarszą matką na świecie. Wcześniej tytuł ten przypisywano 66-letniej Marii del Carmen Bousada Lara, która w 2006 roku w Barcelonie urodziła bliźniaki.

*Indyjska klinika jest obserwowana przez lobby rady lekarskie. * Jej przedstawiciele domagają się, żeby przeprowadzanie zabiegów leczenia niepłodności u kobiet powyżej 50. roku życia było zakazane. Przekonują, że jest to niebezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić