Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Julian Meller
|

Afera w kieleckim liceum po wpisie nauczycielki biologii

2131
Podziel się

Nauczycielka zamieściła na Facebooku kontrowersyjny wpis dotyczący gejów i lesbijek. Stwierdziła w nim, że propagowanie zachowań homoseksualnych, marsze równości oraz chęć adoptowania dzieci przez takie pary powinny być szeroko negowane i zabraniane.

Afera w kieleckim liceum po wpisie nauczycielki biologii
(Facebook.com)
bEDWIPnV

O wpisie zrobiło się głośno w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. To wtedy na prośbę uczniów IV Liceum pokazał go i skomentował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zgłosili się do nas uczniowie. "Jestem przeciwna propagowaniu dewiacji!" - mówi publicznie o osobach LGBT ich nauczycielka biologii - napisał na Facebooku Ośrodek.

Wpis pełen jest krytycznych słów pod adresem nauczycielki. Zarzuca kobiecie brak kompetencji moralnych i podstawowej wrażliwości.

bEDWIPnX

Po drugie przeraża brak kompetencji naukowych. Ona uczy biologii, powinna więc znać naukowe podstawy współczesnej medycyny. Jeśli nie zna to znaczy, że pomyliła wykonywany zawód - grzmią autorzy komentarza z Ośrodka Monitorowania zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Głos w sprawie zabrało IV liceum Ogólnokształcące. Do oświadczenia placówki dotarł serwis NaszeMiasto.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach jednoznacznie odcinają się od prywatnych wpisów opublikowanych na portalach społecznościowych. IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, poprzez swoje działania tworzy przestrzeń przyjazną dla każdego, niezależnie od religii, światopoglądu, niepełnosprawności lub orientacji seksualnej. Jako nauczyciele uczymy tolerancji i szacunku dla każdego człowieka - piszą przedstawiciele szkoły.

bEDWIPod

Jest też odpowiedź nauczycielki. Dotarli do niej dziennikarze z redakcji "EchaDnia". Kobieta tłumaczy, że wpis zamieściła jako osoba prywatna i jako taka ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Uważa także, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu, bo stanowiły jeden z wielu komentarzy do zdjęcia z parą całujących się mężczyzn.

To jest tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie jako obywatela, nie nauczyciela. Żyjemy w czasach wolności słowa i myślę, że możemy wyrażać swoje poglądy, tak ja, jak i młodzież. Zdaje sobie sprawę, że moje zdanie nie ma pokrycia w ustaleniach naukowych, wyrażam je jednak w czasie wolnym, nie w szkole, absolutnie nie do uczniów na lekcjach. Na moich zajęciach nigdy nie poruszałam tematów związanych z homoseksualizmem – wyjaśnia w komentarzu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDWIPoy
KOMENTARZE
(2131)
Inka
3 lata temu
Homoseksualizm nie jest normalny ,to dewiacja . Burzą się ludzie Ci , którzy do tej grupy należą bo naszym celem gatunku ludzkiego jest pozostawienie po sobie potomstwa a to jest niemożliwe u osób tej samej płci . Ktoś wspomniał w jednym z komentarzy że lepsi są geje czy lesbijki od par hetero -alkoholikow, otóż nie ! Alkoholizm jest również odstępstwem od normy.
katana57
3 lata temu
Ja proponuję kobietom z tego Ośrodka Zachowań.... ble,ble,ble małą wycieczkę po dzielnicach murzyńskich czy muzułmańskich, a po wycieczce (o ile w ogóle wrócą całe) zdać relacje na temat kto tu jest rasistą i homofobem :-) Jakaś franca pisze się na to?
normal
3 lata temu
homolobby w natarciu. sodomici wszystkich krajow laczcie sie.
bEDWIPoz
Program
3 lata temu
Ma rację !
ben
3 lata temu
Aco na to TVN 24 a moze Morozoski zrobi program na ten temat?
Uwaga !!!
3 lata temu
niestety zboczeńcy coraz agresywniej zaczynają pokazywać swoją "prawdziwą twarz" czyli chęć zaprowadzenia totalnej cenzury dotyczącej ich dewiacji a równocześnie coraz intensywniejszej, nachalnej propagandy reklamującej przyjemności płynące z uprawiania zdziczałych form seksu.
Sprawiedliwoś...
3 lata temu
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - to ta szajka której szef został skazany przez Sąd za oszustwa i wyłudzenia ??? Oni jeszcze na wolności ???
margaret
3 lata temu
Brawo nauczycielko!!! Moje zdanie jest takie samo.Te wszystkie odchyły od normalności to zaburzenia psychiczne. Za niedługo ten normalny uważany będzie za nienormal,gdyż tych psycho przybywa!!!!!
Gal Anonim
3 lata temu
Nareszcie jakaś normalna ocena tego co się dzieje na świecie. Ma kobieta rację.
ja
3 lata temu
Jestem nauczycielem z 30 - letnim stażem i w głowie mi się nie mieści, do czego doszło. Wszystko zniosę, ale szczura i pedała nigdy. Powtarzam to będę powtarzał zawsze.
normalny czlo...
3 lata temu
oczywiscie ma racje
Wrrrr
3 lata temu
Nie ma kompetencji, ponieważ nie zna nowej medycyny? Ja chyba też. Co ma nową medycyna do zboczeń? Według nowej medycyny jest normalne, że osobniki tej samej płci łączą się w pary? Tego nawet natura nie traktuje normalnie. Owszem często zwierzęta wyładowują się na osobnikach tej samej płci, a nawet innego gatunku ale to nie jest normalne. Robią to tylko w celu rozładowania seksualnego i raczej świadczy o zaburzeniach. Więc ta nauczycielka ma moim zdaniem jak najbardziej kompetencje. Dzieci doniosły z wiadomych powodów. Na pewno nie dlatego, że są oburzone tym wpisem. Jeżeli uznajemy już za naturalne coś nienaturalnego to naprawdę nie wiem co my jako ludzie robimy na ziemi. Powinniśmy wracać na drzewa do momentu aż wszystko wróci do normy.
heteroseksual...
3 lata temu
Zgadzam się w 100%, to jest zboczenie i dewiacja, a nie homofobia.
bEDWIPor
liipa
3 lata temu
i ma rację, a to już zamordyzm - propagowany przez ten zbędny ośrodek!! A za czyje pieniądze ten ośrodek jest utrzymywany???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić