Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Andrzejki po studencku. Rozrywka dla dorosłych

0
Podziel się:

Andrzejki to czas imprez. Powinny na nich królować wróżby i zabawy, jednak w tradycyjnej andrzejkowej wersji to nuda. Z pomocą przychodzą studenci, a ci głowy mają nie od parady. Oto kilka przykładów, jak zamienić zwykłą andrzejkową imprezę w najlepszą bibę, jaką będziesz (lub nie będziesz) pamiętać.

Andrzejki po studencku. Rozrywka dla dorosłych
(flickr.com, www.flickr.com/photos/noeljordan)

Serduszko, level expert. Z papieru wycinasz serce. Najlepiej przed imprezą, bo później może być niebezpiecznie. Wypisujesz na nim hasła: kieliszek "mineralnej", "kufel złocistego", szklanka mleka, łyżka stołowa herbaty. Każde najlepiej po kilka razy. Następnie układasz serce na swetrze lub czapce położonej na stole. Uczestnicy zasłaniają oczy i po kolei przebijacie szpilką serce. Następnie pijecie. Mleko po "mineralnej"? To musi smakować!

Szczęśliwy grosik. Każdy z uczestników zabawy dostaje jeden grosz. Szkoda innych nominałów, bo i tak je pogubicie. Na ziemi kładziemy sznurek. Metr od niego stawiamy obok siebie trzy miseczki. Następnie stajemy przy sznurku i uważamy, by nie przekroczyć linii. Rzucamy grosikiem do miseczek. Gdy trafimy, pijemy kieliszek ulubionego napoju, gdy nie trafimy, pijemy dwa.

Karteczki z wróżbami. To popularna andrzejkowa gra. Na małych karteczkach wypisujemy pytania lub wyzwania. Dobrze, gdy kartek jest przynajmniej dwa razy więcej niż uczestników. Wszystkie wrzucamy do czapki. Każdy losuje kartkę, a następnie odpowiada na wylosowane pytanie lub wykonuje zadanie. Jeżeli to zrobi, pije "mineralną", jeżeli nie... pije dwie.

Pechowe buty. Najlepiej grać w tę grę, gdy skończą się napoje. Każdy z uczestników imprezy (bez wyjątku) zdejmuje but. Buty ustawiamy jeden za drugim od miejsca, w którym stoi stół, do drzwi wyjściowych. Muszą stykać się palce-pięta. Należy kłaść je w linii prostej. Ten, którego but pierwszy dotknie drzwi, idzie do sklepu po napój.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić