Seweryn Dracki| 

Antoni Macierewicz zakłada płaszcz. Nie sam. Ma od tego ludzi

445

Płaszczopodtrzymywacz czy płaszczozakładacz? Nie wiemy jak dokładnie określić nowe obowiązki kierowcy Antoniego Macierewicza, ale jedno jest pewne. Kazimierz Bartosik wywiązuje się z nich wzorowo.

Antoni Macierewicz zakłada płaszcz. Nie sam. Ma od tego ludzi
(Forum, Adam Chełstowski)

Włodzimierz Lenin zasłynął kiedyś twierdzeniem, że "nawet kucharka może kierować państwem". Historia lubi się powtarzać, szczególnie jako groteska.

W Polsce bowiem, może jeszcze nie kierują, ale bardzo istotne role odgrywają z kolei (nomen omen) kierowcy właśnie. Ot, choćby wystarczy przypomnieć, że kierowca Jarosława Kaczyńskiego jest milionerem, a kierowca Antoniego Macierewicza...

No właśnie. Też na pewno jest powołany do wyższych celów. Udowadnia to swojemu pryncypałowi przecież każdego dnia. No bo któż inny tak pięknie Antoniemu Macierewiczowi płaszcz by podtrzymywał, a potem z troską zakładał?

Przy takim poświęceniu w zapomnienie idą dawne wpadki i drobne przywary. Choćby to, że Kazimierz Bartosik będąc uczestnikiem stłuczki pod Toruniem w styczniu 2017 r., kierując pojazdem uprzywilejowanym (z samym Antonim Macierewiczem na pokładzie), jak poinformował w piątek Onet: nie miał do tego uprawnień.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić