Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Artyści tym wideoklipem zabierają głos w sprawie aborcji

4
Podziel się

Wokalistka Flow wraz z producentem Szogunem z warszawskiej wytwórni Alkopoligamia nagrali teledysk do utworu „Zgiełk”, w którym wyrazili swoją dezaprobatę odnośnie nowego projektu ustawy antyaborcyjnej i obecnego rządu.

Artyści tym wideoklipem zabierają głos w sprawie aborcji
(Materiały prasowe)
bETGPNUB

Artyści ostro krytykują plany zaostrzenie ustawy. Zdjęcia do klipu nakręcono podczas jednej z kilku manifestacji Odzyskać Wybór", które 9 kwietna odbyły się mi.in. w Warszawie, we Wrocławiu i w Słupsku. W teledysku pojawiła się gościnnie Sylwia Chutnik, laureatka Paszportu Polityka, feministka i działaczka społeczna.

Projekt ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży, budzi w Polsce wiele kontrowersji. Zarejestrowany w Sejmie Komitet Ustawodawczy „Stop Aborcji” już niedługo rozpocznie pod nim zbiórkę podpisów. Przeciwnicy ustawy zarzucają jej pomysłodawcom instrumentalne traktowanie życia i zdrowia kobiet.

bETGPNUD

Obowiązujące prawo dopuszcza możliwość aborcji w ściśle określonych okolicznościach. Jak czytamy w "Polityce", od 1993 roku przerywanie ciąży jest dopuszczalne w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, gwałtu oraz kiedy doszło do ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, które zaraża jego życiu.

bETGPNVe
KOMENTARZE
(4)
Ania5868
6 lat temu
Ale manipulacja o2... w tytule: mówią "nie" aborcji, a w treści, że nie chcą zaostrzania prawa... czyli aborcji mówią "tak". chyba w końcu przeniosę gdzieś maila, żeby na o2 nie wchodzić.
matka
6 lat temu
Jestem kobietą i matką jednak zdania nie zmienię że to kobieta powinna decydować czy chce urodzić dziecko czy też nie. Ja kocham swoje dziecko i zrobię dla niego wszystko ale niestety nie wszystkie kobiety chcą być matkami . Czy uważacie że kobieta która nie chce mieć dzieci będzie wstanie je pokochać hmm nie sądzę.
Kobieta
6 lat temu
Nie rozumiem pojęcia ciąża z gwałtu? Każda po gwałcie jest przetrzymywana pol roku w mieszkaniu sprawcy? Czy zaraz po gwałcie zdrowo myśląca kobieta nie udaje się do lekarza aby zrobić badania na obecność chorób? Nie idzie do apteki po tabletki po? Najpierw chulanka, nie zdawanie sobie sprawy z konsekwencji, a potem rozpacz. Usuwacie, a potem klęczycie na stare lata w kościele całymi dniami.
bETGPNVf
LOL
6 lat temu
Najpierw się puszczają potem się skrobią... bo gwałty to może promil a choroby genetyczne też coś koło promila z tych wszystkich skrobanek. Wasze sumienie, ja się na mordowanie nie godzę!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić