Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak|

Atak gołębi na turnieju tenisa. Sędzia nie widziała problemu

86

Do internetu trafiło nagranie z niecodziennego incydentu podczas turnieju French Open. Czeska zawodniczka poświęciła piłkę dla dobra dwóch gołębi, ale gest nie został doceniony przez francuską arbiter.

(twitter.com, Eurosport IT)

Nie mogła być na to przygotowana. Marie Bouzkova, 20-letnia tenisistka z Czech, została zaatakowana w czasie pierwszego seta spotkania z Kanadyjką Biancą Andreescu na French Open. Napastnikami były dwa gołębie, które wleciały na kort i prawie zderzyły się z Czeszką.

W ostatniej chwili cofnęła rakietę. Zdezorientowana Bouzkova uchyliła się przed jednym z gołębi i przepuściła piłkę, nie chcąc uderzyć rakietą drugiego ptaka. Wyraźnie liczyła na powtórkę, ale się przeliczyła. Sędzia Jennifer Travers stwierdziła, że zawodniczka sama przestała grać.

A co się stanie, jeśli powtórzy się taka sytuacja? - pytała sędzię Bouzkova.
To wtedy przerwę - odpowiedziała francuska arbiter.

Zdenerwowana tenisistka odpuściła i wróciła na linię serwisową. Wygrała kolejny punkt, ale ostatecznie gema przegrała. W kolejnym odniosła zwycięstwo, podobnie jak w całej pierwszej partii. W drugiej uległa 4:6. Spotkanie przerwano z powodu zapadających ciemności. Dokończono je we wtorek. Bianca Andreescu wygrała 5:7, 6:4, 6:4.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.