REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski09.09.19 (10:54)

Australia. Koala chroniła swoje dziecko. Wokół szalały płomienie

W Australii koala i jej dziecko znalazły się w samym środku pożaru zarośli. Koala chroniła młode przed coraz większymi płomieniami, sama narażając się na niebezpieczeństwo. Zagrożenie szybko rosło, ale na szczęście w porę przybyła australijska policja.
Jimboomba Police

Koala i jej dziecko nie miały jak uciec. Wszędzie wokół tlił się ogień i unosił się dym. Do pożaru doszło w Jimboomba, australijskim mieście w stanie Queensland.

Obrazek chwyta za serce. Przybyły na miejsce policjant, zanim przystąpił do akcji ratunkowej, zrobił uwięzionym koalom zdjęcie. Na fotografii widać mamę siedzącą na konarze i osłaniającą swoim ciałem młode. Zdjęcie sugeruje, że ich położenie jest beznadziejne – dookoła tylko palące się trawy.

REKLAMA

Na zdjęciu widać też, że ogień przypalił futro koali. Mama ucierpiała w pożarze, ale uchroniła przed niebezpieczeństwem swoje młode. Oboje uratował policjant, który zabrał je do swojego radiowozu, a następnie przekazał wolontariuszom z organizacji Wildcare.

Zobacz też: Miś koala nie może opanować radości poznając nowy dom

Mama miała przypalone futro i uszy, ale wygląda na to, że dziecko było dobre chronione – powiedział funkcjonariusz Darren Ward.

Mama i dziecko mają zapewnioną opiekę. Trafiły do szpitala dla zwierząt, gdzie znajdują się pod stałą obserwacją. Ich stan jest dobry.

W całym Queensland doszło już do ponad 50 pożarów. Mówi się, że to najgorszy w dziejach początek sezonu pożarowego w tym regionie. Zniszczonych zostało już 11 domów, a australijscy strażacy spodziewają się kolejnych strat. Obawiają się, że spłoną nie tylko budynki, ale też zwierzęta hodowlane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij