Wróć na
Aldona Brauła
|

Australia. Tysiące turystów na plaży, ignorują wszelkie zakazy

24
Podziel się

Setki turystów w Australii spędza czas wolny na plażach, ignorując obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa. Nie odstraszają ich nawet wielotysięczne mandaty. Na jednej z plaż dziesiątki ludzi stłoczyło się na brzegu, żeby zobaczyć żarłacza białego.

Koronawirus na świecie. Australijczycy zignorowali zakazy, żeby zobaczyć rekina.
Koronawirus na świecie. Australijczycy zignorowali zakazy, żeby zobaczyć rekina. (Newspix.pl, SWNS)
bCGgngqd

Na przełomie marca i kwietnia większość plaż w Australii była pełna turystów. Ludzie korzystali z pięknej pogody i słońca i wyszli z domów. Zignorowali nałożone w kraju ograniczenia i nie reagowali na upomnienia policji.

Mandat za złamanie nowych zasad wynosi około 11 tys. australijskich dolarów (28 tys. złotych). W ubiegłym tygodniu wypisano dziesiątki takich kar, jednak to nie powstrzymało ludzi. W Internecie pojawiło się wiele zdjęć z plaż obleganych przez wczasowiczów.

Tłumy zebrały się na plaży w Manly. Tam przypadkowo przypłynął żarłacz biały i dziesiątki osób stłoczyło się na brzegu aby podziwiać z bliska ten rzadki okaz. Rekin został natychmiast stamtąd zabrany, a tłum rozpędzony. Z kolei plaża w mieście Bondi musiała zostać zamknięta. Ludzie deklarowali, że będą na niej wypoczywali tak długo jak będzie otwarta.

bCGgngqf

Zobacz także: Koronawirus a nowe przepisy. Wiceminister mówi, kiedy można wyjść z domu

W Australii podobnie jak w innych państwach na obywateli nałożone są restrykcje. Z domu można wyjść tylko w najpilniejszych potrzebach: do pracy, do sklepu lub żeby poćwiczyć (zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa). Nie sprecyzowano jednak, jakie aktywności można nazwać "ćwiczeniami". Ludzie wykorzystują to jako wymówkę żeby np. posiedzieć na plaży czy pójść do parku.

W Australii potwierdzono już prawie 5,5 tys. przypadków koronawirusa. Odnotowano także 28 zgonów. Restrykcje mają obowiązywać do końca czerwca.

bCGgngql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGgngqG
KOMENTARZE
(24)
nooo
3 miesiące temu
"Rekin został natychmiast stamtąd zabrany, ..." No proszę można sobie tak na szybko zabrać rekina. Australijczycy wszystko potrafią.
No tak,
3 miesiące temu
głupich nie sieją
Asa
3 miesiące temu
Super, przynajmniej rafa koralowa się odrodzi. ..ludzi już nie będzie
bCGgngqH
edrgs\
3 miesiące temu
A co tam nie mają karabinu maszynowego jedna seria i wszyscy zwieją
Am.
3 miesiące temu
Ameryka Północna, Australia - już niedługo będzie można się tam przeprowadzić. Przyjmą każdego chętnego jak zabraknie rąk do pracy.
Najnowsze komentarze (24)
jhg
3 miesiące temu
28 przypadków śmiertelnych na 5,5 tys oznacza, że ci ludzie mają prawo nie odczuwać niebezpieczeństwa. U nas przy niewielkiej ilości wykonywanych testów, na 3,5 tys zmarło już 75 osób, albo kiepsko leczymy, albo skala zachorowań w Polsce jest dużo większa...
Obserwator
3 miesiące temu
Czy rekin zapłacił mandat? Przecież zgromadził się nielegalnie prowokując tłum gapiów do łamania kwarantanny!
dr feelgood
3 miesiące temu
Ja rozumiem, że się bardzo boicie koronawirusa i bardzo ochoczo poddajecie się ograniczeniom - de facto bezprawnym o czym można przeczytać na stronie RPO - ale jak długo zamierzacie siedzieć w domu? Optymistyczne warianty wygasania epidemii w Polsce to połowa lipca, czyli co, przez najbliższe 3 miesiące nie wyjdziecie? Myślicie, że jak zareagują wasze organizmy na kilka miesięcy (optymistycznie) siedzenia w domu? Że będziecie zdrowi i odporni? A problem wirusa powróci jak bumerang na przełomie października i listopada i wtedy co znowu będziemy siedzieć w domach do lipca?
Adrian
3 miesiące temu
Setki turystów spędza czas... Ale ten czas zapracowany, żeby spędzać turystów. Aldona Brauła.
joda
3 miesiące temu
Jak ta pandemia się skończy to poziom intelektualny tej części społeczeństwa, która przeżyje znacznie się podniesie i na Ziemi zrobi się luźniej, znacznie luźniej.
wfg
3 miesiące temu
Czy homo faktycznie jest sapiens?!
Fff
3 miesiące temu
Głupotą jest wierzyć w ten pseudo wirus
Andrzej1222
3 miesiące temu
Zacznicjie strzelac kulkami gumowymi albo uzycie gazu . I do domow powypedzac. To jest tez powod aby wprowadzic wojsko na ulice przez brak dyscypliny.
bCGgngqz
O_co _chodzi?
3 miesiące temu
Na świńską grypę zachorowało 24% populacji ziemi a więc prawie 2 miliardy ludzi, zmarło ok 300 tyś. osób. Nie było wtedy takiej paniki. Obecnie zakażenie koronawirusem bezobjawowo przechodzi ok 30% zakażonych, 56% ma lekkie objawy natomiast 15% wymaga hospitalizacji z czego ok 4-5% respiratora. Śmiertelność waha się w granicach 4-6%. Skąd zatem jest taka panika? Komu na tym zależy? Czyżby znaleziono sposób na wprowadzanie WNO?
Aleksander
3 miesiące temu
Skonczcie z powielaniem oszustwa z wirusem bo to akurat to jest przykrywka do czego wiekszego co juz sie dzieje
Twój nick
3 miesiące temu
Rekina wzięli i zabrali i pospólstwo się rozeszło 🤣🤣🤣
euro
3 miesiące temu
durne kangury , walczcie tv , zobaczcie co dzieje nie na swiecie , Was to tez czeka
skoczek
3 miesiące temu
Świat już podzielili na koronowirusowcow i kontrwirusowcow a korona czeka aż się sami wybiją.
erbrb
3 miesiące temu
widocznie ich rzad zakupi testy i respiratowy. u nas sie robi wybory i rozdało sie kase na 500 plus, 13,14,15
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić