Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Australia. W pożarach zginęło już miliard zwierząt

71
Podziel się:

Według najnowszych doniesień w pożarach w Australii zginęło już miliard zwierząt. Niektóre gatunki mogły już wyginąć. Naukowcy uspokajają panikę, że ludzie tyle samo zwierząt zabijają w ciągu dwóch dni w celach spożywczych.

Australia. W pożarach zginęło już miliard zwierząt
(Twitter)

Na skutek pożarów w Australii zginęło już miliard zwierząt. Najnowsze dane podał Chris Dickman z Uniwersytetu Sydney, który zaznaczył, że we wcześniejszych szacunkach pominięto niektóre gatunki. Pod uwagę brano także tylko teren Nowej Walii Południowej, w której odnotowano największe zniszczenia.

Naukowiec dodaje, że wcześniej liczone były tylko ssaki, ptaki i gady. Do tej liczby należy dodać wszelakie gatunki żab, nietoperzy i bezkręgowców. Zaznacza, że niektóre z gatunków, występujących tylko w Australii, mogły już wyginąć.

Miliard to liczba, która brzmi dramatycznie, ale tyle samo zwierząt ginie w dwa lub trzy dni w celach spożywczych. Chris Dickman, będący współodpowiedzialnym za raport WWF o liczbie zwierząt zabijanych przez ludzi, oszacował, że może to być nawet 410 milionów dziennie czyli 150 miliardów zwierząt rocznie.

Zobacz także: Zobacz także: Nie tylko transport i przemysł. Krowy również odpowiadają za globalne ocieplenie

W Australii od kilku tygodni trwają pożary, w wyniku których spłonęło około 10 milionów hektarów ziemi. Zginęło już 25 osób, a ponad 2 tys. domów jest doszczętnie zniszczonych.

Eksperci nie przewidują poprawy sytuacji na spalonym kontynencie. Co najmniej do marca mają się utrzymać rekordowo wysokie temperatury i silny wiatr, który sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
ona
3 lata temu
Biedne zwierzątka , wielka , wielka tragedia !!!!
Lalka
3 lata temu
Pomóżmy , każdy grosz jest ważny
Lalka
3 lata temu
Pomóżmy Australii - wpłacamy co kto może , każdy grosz ważny
Lalka
3 lata temu
Wpłacamy każdy grosz
Lalka
3 lata temu
Przekażmy chociaż złotówkę na okaleczone zwierzątka
Lalka
3 lata temu
Łzy same się cisną - adpoptujmy , pomóżmy - wyślijmy przynajmniej 1 zł na ratowanie Australii ............ cierpienie ogromne i ludzi i zwierząt
dudifun36
3 lata temu
Smutno mi
Fikozof
3 lata temu
Oj tam dzis Australia jutro Europa trzeba się z tym pogodzić dinozaury też wyginely i miliardy innych i nikt nie płakał za kilka set lat będzie inne życie taka już ziemia
Pik
3 lata temu
Miliard? Chyba wliczajac w to mrowki.
asffsa
3 lata temu
Wszyscy tu piszący modlą się do nie wiadomo kogo o deszcz a prawda jest taka, że jakby wszystkie państwa na świecie wysłały swoje samoloty gaśnicze to szybko by ugasili te pożary ale lepiej wojować bo z tego są pieniądze. Rządzą tym światem ludzie pazerni i zaślepieni swoimi chorymi planami.
Iza
3 lata temu
Panie Boże daj rozum co niektórym... (Chyba miliard zwierzat w celach spożywczych To co innego niż miliard dzikich wolnozyjacych zwierząt Australii- niektórych wypowiedzi i osób nie da się słuchać i czytac ) ...i ześlij deszcz, który ugasi ten kataklizm.
taosoba
3 lata temu
Nietoperze to też ssaki a porównanie gatunków dziko żyjących które są w większości endemitami i jest ich np tylko 20tyś na świecie do milionów zwierząt ubojowych to trochę przesada...
windawdol77
3 lata temu
Jak chodzi o zwierzęta to machają ręka, a co tam tyle samo przejadamy więc to żadna tragedia. A co gdyby tyle ludzi zginęło? Pewnie wylali by gorzkie żale w telewizji i dalej nie robili z tym nic, tak jak do tej pory. Te pożary znikąd się nie wzięły. A tych na górze, których sami wybieramy nie obchodzą ani zwierzęta ani ludzie, byle by się kasa zgadzała.
Disks
3 lata temu
Miliard w rozumie rozbijecie bank niedlugo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić