Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Austriacki minister wie, jak poradzić sobie z uchodźcami. Dobry pomysł?

26
Podziel się

Austriacki minister spraw zagranicznych, Sebastian Kurz, ma pomysł, jak poradzić sobie z imigrantami próbującymi przedostać się do Europy przez Morze Śródziemne.

Austriacki minister wie, jak poradzić sobie z uchodźcami. Dobry pomysł?
(PAP/DPA)
bETBbpcl

Polityk chce iść drogą, którą kiedyś wybrała Australia. W rozmowie z gazetą „Die Presse” powiedział, że odpowiednie służby miałyby przechwytywać łodzie płynące w kierunku Europy. Jeśli do takiego zdarzenia by doszło, podejmowana byłaby decyzja o tym, czy je zawrócić, czy pozwolić dopłynąć do pobliskiej wyspy. Tam imigranci oczekiwaliby na informację o ewentualnym azylu w lądowej części Europy.

Dzięki temu pomysłowi to kraje docelowe, a nie przemytnicy, będą decydowały, czy kogoś chcą przyjąć, . Kurz dodał też, że osoby znajdujące się na wyspie, które nie dostały jednak azylu, są bardziej skłonne do powrotu do swoich rodzinnych strony, niż ci z prezentem w postaci możliwości zamieszkania w Wiedniu czy Berlinie.

Problem imigrantów wybierających drogę morską do Europy jest wyjątkowo poważny. Tylko w ostatnim tygodniu maja na morzu zginęło kilkadziesiąt osób, które nielegalnie próbowały dostać się na Stary Kontynent. Ich łodzie są stare,przeładowane i w bardzo złym stanie technicznym.

bETBbpcn

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETBbpcO
KOMENTARZE
(26)
Kris
5 lata temu
każdy, kto oglądał film "Ucieczka z Nowego Yorku" wie, jak powinna być pilnowana granica i co trzeba zrobić. I tyle w temacie
zimny
5 lata temu
Jaki problem odesłać ich do niemiec oni tam chcą i makrela ich chce.
1
5 lata temu
To zawsze jakieś rozwiązanie ,trzeba też aresztować przemytników ,pakują ludzi i dzieci bez kamizelek i w łodzie stare ,byle zarobić jak najwięcej.uchodzcy myślą ,że czeka ich w Europie ziemia obiecana a tu getta bo jak to nazwać inaczej,warunki tragiczne .Z deszczu pod rynne.
bETBbpcP
vmvm
5 lata temu
a dlaczego nie uciekają do arabi saudyjskiej , kuwejtu, jordani , sudanu, emiratów tam chyba nie ma wojen
Pacyfista
5 lata temu
Zatapiać łodzie z tymi zwierzętami. To wszystko
muslimkilla
5 lata temu
A ZATAPIAC TE LODZIE Z NIMI I PROBLEM ROZWIAZANY
akleop
5 lata temu
i ma racjé
icke
5 lata temu
Angela przyjmie wszystkich....dla niej, nie ma zadnej innej alternatywy,liczy sie jej chore.... ratowanie Muzulmanow.... i jej.... Wir schaffen das.....ale nikt w to juz nie wierzy....
aaa
5 lata temu
Jarek nie ma dzieci. Niech przyjmie 3-kę.
SS Schizophre...
5 lata temu
ale ryj hahahahaha :D
Ed
5 lata temu
Znam lepszy bo sprawdzony onegdaj przez...Niemców sposób.......piece !!.
nickelodeon
5 lata temu
Alf ministrem Austrii, niesłychane.
SPOK
5 lata temu
PROSTE I TANIE ROZWIĄZANIE POIERAM
bETBbpcH
LOL!
5 lata temu
Obca łódź narusza wody terytorialne innego kraju, reakcja powinna być jedna strzał ostrzegawczy jak nie pomaga to zatopienie nie ważne że na pokładzie są dzieci i kobiety!!! Już sam fakt że mężczyźni pozwalają na to że wsiadają je do takich łodzi, pokazuje że ich życie się dla nich nie liczy!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić