Aż 400 terrorystów ISIS ma zaatakować Europę

102

Agenci irakijskiego i europejskich wywiadów donoszą, że w Syrii i Iraku istnieją specjalne obozy szkolące terrorystów, których zadaniem będzie zaatakować kraje zachodu. Siatka komórek ekstremistów w Europie wydaje się być silna jak nigdy.

Aż 400 terrorystów ISIS ma zaatakować Europę
(Youtube.com)

Siatka terrorystów czeka na odpowiedni czas i miejsce. Komórki, takie jak te odpowiedzialne za zamachy w Paryżu i Brukseli, dostały rozkazy, by zaatakować w takim momencie i w taki sposób, by zniszczenia były jak największe.

Historia lubi się powtarzać. Salah Abdeslam uciekł po paryskich zamachach do Brukseli, gdzie zaczął tworzyć kolejne plany ataku. Najprawdopodobniej to jego aresztowanie było powodem ataków w Brukseli. Teraz policja ściga "mężczyznę w bieli", który towarzyszył zamachowcom na lotnisku. Istnieje obawa, że pójdzie on śladami Abdeslama i zacznie spiskować w nowym miejscu.

*Istnienie ukrytych komórek terrorystycznych potwierdził Europol. *Bojownicy szkoleni są ze strategii na polu bitwy, materiałów wybuchowych, technik inwigilacji i sposobów jej zapobiegania. Podobne metody stosowała al-Kaida, ale ISIS jest w tym o wiele skuteczniejsze - przyznał anonimowy przedstawiciel do spraw bezpieczeństwa jednego z europejskich krajów cytowany przez "Daily Mail".

Przedstawiciel wywiadu Iraku zdradził, gdzie rozproszyli się zamachowcy z Paryża. Według niego trafili oni do Niemiec, Włoch, Danii, Szwecji i na Wyspy. Jednak najważniejsze obecnie pytanie, to gdzie jest "mężczyzna w bieli"?

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić