Azja. Kapitan statku wyskoczył za burtę, żeby ratować tonącą kobietę

23

Kapitan statku wycieczkowego wyskoczył za burtę. Mężczyzna chciał uratować kobietę, która tonęła. Jak sam przyznał, nie myślał o tym, czy taki czyn może stanowić zagrożenie dla jego życia. Chciał pomóc kobiecie i zależało mu na tym, żeby 34-latka była bezpieczna. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Azja. Kapitan statku wyskoczył za burtę, żeby ratować tonącą kobietę
(youtube.com, Bluce Zhu)

60-latek kierował swoim statkiem do portu Dala w Birmie w Azji. W pewnym momencie 34-letnia pasażerka wypadła za burtę. Mężczyzna zareagował od razu - zboczył z trasy, żeby nie wpłynąć do doku portowego i nie zmiażdżyć kobiety.

Kapitan wyskoczył za burtę, bo chciał uratować tonącą kobietę

U Myint Aye postanowił działać. Wyskoczył za burtę w ubraniu, żeby tylko pomóc kobiecie. Od wody dzieliło go 40 stóp (12 metrów). W ślad za nim poszli dwaj inni członkowie załogi, którzy chcieli pomóc kapitanowi. Po udanej akcji ratunkowej ludzie, którzy byli przy brzegu, pomogli wciągnąć wszystkich z wody.

Zobacz także: Akcja ratunkowa we Włoszech

Kobieta była w szoku, ale była przytomna. Od razu została przetransportowana do szpitala. Jeden ze świadków powiedział, że Khin Chan Mya wypadła za burtę dlatego, że źle postawiła nogę.

Widziałem, jak wpadała do wody, kiedy statek dopływał do mola - stwierdził.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tuż po tym, jak kapitan razem z dwoma członkami załogi wyszli na brzeg, postanowili uczcić udaną akcję ratunkową. Mężczyźni otworzyli piwo i pili je w przemoczonych ubraniach. Po tym wydarzeniu zostali wyróżnieni za odwagę. Kapitan, który zeskoczył, przyznał, że "działał instynktownie" i "nie myślał o zagrożeniu własnego życia".

Wyskoczyłem, bo chciałem, żeby ta kobieta była bezpieczna. Jestem już stary i jeślibym umarł, to w porządku. Ale ta kobieta jest młoda i powinna żyć - przyznał kapitan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić