Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Azja. Kapitan statku wyskoczył za burtę, żeby ratować tonącą kobietę

17
Podziel się:

Kapitan statku wycieczkowego wyskoczył za burtę. Mężczyzna chciał uratować kobietę, która tonęła. Jak sam przyznał, nie myślał o tym, czy taki czyn może stanowić zagrożenie dla jego życia. Chciał pomóc kobiecie i zależało mu na tym, żeby 34-latka była bezpieczna. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Azja. Kapitan statku wyskoczył za burtę, żeby ratować tonącą kobietę
(youtube.com, Bluce Zhu)

60-latek kierował swoim statkiem do portu Dala w Birmie w Azji. W pewnym momencie 34-letnia pasażerka wypadła za burtę. Mężczyzna zareagował od razu - zboczył z trasy, żeby nie wpłynąć do doku portowego i nie zmiażdżyć kobiety.

Kapitan wyskoczył za burtę, bo chciał uratować tonącą kobietę

U Myint Aye postanowił działać. Wyskoczył za burtę w ubraniu, żeby tylko pomóc kobiecie. Od wody dzieliło go 40 stóp (12 metrów). W ślad za nim poszli dwaj inni członkowie załogi, którzy chcieli pomóc kapitanowi. Po udanej akcji ratunkowej ludzie, którzy byli przy brzegu, pomogli wciągnąć wszystkich z wody.

Zobacz także: Akcja ratunkowa we Włoszech

Kobieta była w szoku, ale była przytomna. Od razu została przetransportowana do szpitala. Jeden ze świadków powiedział, że Khin Chan Mya wypadła za burtę dlatego, że źle postawiła nogę.

Widziałem, jak wpadała do wody, kiedy statek dopływał do mola - stwierdził.

Tuż po tym, jak kapitan razem z dwoma członkami załogi wyszli na brzeg, postanowili uczcić udaną akcję ratunkową. Mężczyźni otworzyli piwo i pili je w przemoczonych ubraniach. Po tym wydarzeniu zostali wyróżnieni za odwagę. Kapitan, który zeskoczył, przyznał, że "działał instynktownie" i "nie myślał o zagrożeniu własnego życia".

Wyskoczyłem, bo chciałem, żeby ta kobieta była bezpieczna. Jestem już stary i jeślibym umarł, to w porządku. Ale ta kobieta jest młoda i powinna żyć - przyznał kapitan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
skipper
3 lata temu
Kapitan powinien stracić pracę u armatora. Jest człowiekiem odpowiedzialnym za cały statek i wszystkich pasażerów a nie za jedną nieogarniętą pasażerkę. Powinien ze swojego stanowiska wydać polecenie rozpoczęcia akcji ratunkowej. Kapitanowi nie wolno opuszczać statku w sytuacji kryzysowej. Kolejny Francesco Scettino. Naprawdę nie ma się czym chwalić.
Lidia
3 lata temu
Chylę czoło kapitan to wspaniały Człowiek
Hmmm
3 lata temu
60 lat i stary? A co powie za 30 lat?
bolo
3 lata temu
Browarka tez bym wypil, ale dieta do Wielkiej Nocy! Pozdrowienia dla Kapitana i jego Zalogantow!!!
vhtf
3 lata temu
"Wyskoczył za burtę w ubraniu, żeby tylko pomóc kobiecie. Od wody dzieliło go 40 stóp (12 metrów)." aha....
Abc
3 lata temu
OSKARZY KAPITANA O GWALT WE WODZE.
Marcin b
3 lata temu
Kozacy
Twój nick
3 lata temu
Szacun👍👍👍 Zwłaszcza za skok do takiej wody
🍾🍾🍾🍾🍾🍾�...
3 lata temu
Oby wiecej szlachetnych ludzi
Greg
3 lata temu
Brawo. I to jest kapitan, lider, człowiek na którego można liczyć. I jeszcze cała ekipa widać zgrana. Jeden za wszystkich..
:)
3 lata temu
U nas znaleźliby się peeselowcy, którzy by donieśli gdzie trzeba za picie piwa w miejscu publicznym i dostaliby mandat, naganę i Bozia wie co jeszcze.
BRAWO !!!
3 lata temu
Fantastyczny Człowiek !
ip123
3 lata temu
Statek wpływał do portu a kobieta "źle postawiła nogę". Dziwne.
Rosomak
3 lata temu
Ten Kapitan i jego dwaj koledzy to bohaterowie. Godni najwyższego szacunku. I takie ludzkie i sympatyczne jest, że po akcji uczcili swój czyn piwkiem - tacy zwykli, normalni ludzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić