Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

"Bez maski": tajemnice jednego z najlepszych pięściarzy świata [FRAGMENT]

4
Podziel się

Biografia Tysona Fury'ego to gotowy materiał na film. Mistrz świata wagi ciężkiej ma za sobą dziesiątki walk i zwycięstw, jednak jego życie prywatne nie zawsze było szczęśliwe. Pięściarz opisał swoje trudne doświadczenia w autobiografii. Prezentujemy jej fragment w serwisie o2.pl.

"Bez maski": tajemnice jednego z najlepszych pięściarzy świata [FRAGMENT]
(East News, FR159466 AP/Associated Press)
bETCCeYB

Dopóki boksuję, a najlepiej również potem, chciałbym być źródłem nadziei dla wszystkich ludzi, żeby każdy mógł doświadczyć swojej "walki z Wilderem" – wstał z łóżka i znów stawił czoło światu, albo dostrzegł nowy sens życia, jak pewien facet, który wysłał mi zdjęcie, na którym ważył 130 kilogramów, i drugie, po zrzuceniu 50.

Przezwyciężanie takich problemów absolutnie nie jest łatwe, a poza tym każdy, kto się z czymś takim zmaga, stanowi niepowtarzalny przypadek – co sprawdzi się u jednego, u drugiego może już nie zadziałać. Nadzieja dotyczy jednak wszystkich i każdy może zmienić swoje życie na lepsze, czego jestem koronnym przykładem.

bETCCeYD

Ja sam padłem na kolana i błagałem Boga, ponieważ nic innego nie mogło mnie uwolnić od rozpaczy, w jaką wpadłem. On odpowiedział na moje modlitwy, poczułem, jak z moich ramion znika wielki ciężar, a potem Bóg zadecydował, że czeka mnie jeszcze jeden rozdział kariery bokserskiej.

Zobacz także: Zobacz też: #dziejesiewsporcie: zrzucił 50 kg i znów jest szybki. Zobacz Fury'ego w akcji

Przestałem pić i balować, nawiązałem współpracę z trenerem Benem Davidsonem i zacząłem długą podróż do tego, by znów stać się takim pięściarzem, jakim uważałem, że mogę być. Co jeszcze ważniejsze, zamierzałem stać się takim człowiekiem, jakim chciałem być.

bETCCeYJ

Zapanowałem nad depresją i lękami, przez które tak cierpiałem, a wszyscy dookoła mnie w kolejnych miesiącach zauważali różnicę – stawałem się coraz silniejszy. Moje małżeństwo wróciło do normalności, a ja znowu mogłem być tym, kim jestem naprawdę. Nie jestem doskonały, absolutnie nie – nadal zdarza mi się, że zupełnie bez powodu pogarsza mi się nastrój, nadal przytrafiają mi się różne niemądre rzeczy, ale jestem zupełnie innym człowiekiem i zawdzięczam to Bogu.

Nie chciałem już więcej grać kogoś innego, nie zamierzałem więcej wkładać maski, chciałem tylko być sobą – być dobrym mężem i ojcem, a także dobrze wykorzystać w ringu talent, który dostałem od Boga. Musiałem też jasno powiedzieć sobie, że czasami sam nie dopuszczałem do siebie prawdy o własnym zachowaniu oraz o tym, że z depresją walczę od zawsze.

Chciałbym przekazać wszystkim wiadomość, że jeśli ja mogę wygrać tę walkę, to może to zrobić każdy, jeśli tylko zgłosi się po pomoc. Trzymam też kciuki, aby cierpiący bliscy, którzy przyglądają się, jak dziwnie zachowuje się ich ukochana osoba, wytrwali przy niej tak samo, jak Paris wytrwała przy mnie. Nawet z największego mroku istnieje wyjście.

Więcej o życiu Tysona Fury'ego przeczytacie w książce "Bez maski":

bETCCeYK

Chcesz dowiedzieć się więcej o Tysonie Furym i jego autobiografii "Bez maski"? Zajrzyj tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETCCeZe
KOMENTARZE
(4)
...
2 lata temu
https://www.google.com/amp/s/www.sportbible.com/boxing/boxing-fails-throwback-to-tyson-fury-punching-himself-in-the-face-with-an-uppercut-20200217.amp.html
...
2 lata temu
o to ten nowy mistrz swiata...https://www.google.com/amp/s/www.sportbible.com/boxing/boxing-fails-throwback-to-tyson-fury-punching-himself-in-the-face-with-an-uppercut-20200217.amp.html Kon by sie usmiał..
omg
2 lata temu
Jak przystało na neandertalczyka z mozgiem wielkosci orzeszka ziemnego w dziedzinie dla takich samych inteligentnych inaczej...
bETCCeZf
Mike T.
2 lata temu
Prawie 130 kg to Tyson Fury ważył w piątek przed rewanżem z Wilderem. Sprawdzaj co piszesz "dziennikarzu".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić