Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Boimy się o pracę czy żądamy podwyżek?

9
Podziel się

Prawie co piąty Polak obawia się utraty pracy. To o 10 procent więcej niż w ubiegłym roku. Pomimo tego, ponad połowa pracujących chciałaby wyższego wynagrodzenia.

Boimy się o pracę czy żądamy podwyżek?
(Shutterstock.com)
bEUMvrgB

Chcemy podwyżek, ale się ich nie spodziewamy. Aż 40 procent respondentów badania przeprowadzonego dla Work Service przypuszcza, że w najbliższych miesiącach ich pensja się nie zmieni.

A co na to firmy? Punkt widzenia pracodawców jest diametralnie inny. Tylko 13,5 procent planuje podwyżki dla swoich pracowników. Badanie pokazało też, co według firm może być w najbliższym czasie największym problemem. 72,5 procent przedsiębiorców wskazało na trudności z utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników na najwyższych szczeblach.

Badanie pokazało też, że wielu z nas nie jest zadowolonych ze swojej pracy. Aż 22 procent pytanych chce zmienić miejsce zatrudnienia w ciągu najbliższych dwóch lat - informuje TVN24 BiS.

bEUMvrgD

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Autor: Antek Kwiatecki

Zobacz także:

bEUMvrhe
KOMENTARZE
(9)
yuiii
6 lat temu
Rzepliński zesrał się i zasnął.
elarg
6 lat temu
Walczący w sierpniu 1980 o równość i sprawiedliwość zostali wykolegowani przez przebojowych przywódców. Dziś są u władzy, na świeczniku, a wielu jest kapitalistami, ma własne firmy, gdzie nie działają związki zawodowe. O podwyżce nawet nie marzą, są potulni, żeby pracy nie stracić i zasuwają na kapitalistę po 12 lub więcej godzin. Wynagrodzenie biorą jak z łaski swego chlebodawcy, często zaliczkowo małe kwoty i zaciskają pasa za głodowe stawki. Pracują na śmieciówkach, na czarno bez świadczeń i nie upominają się o swoje prawa, bo następnego dnia lądują na bruku. "Szczęśliwcy" wyjeżdżają z Kraju. Może to lepsze niż brak pracy, ale traci cała rodzina, jeśli zostaje w Polsce. Bossowie związkowi dogadują się z rządem i opływają w dostatki, interesy najsłabszych grup zawodowych mają gdzieś. Nowobogaccy kapitaliści - byli partyjni i solidarnościowi działacze, politycy, którzy zostali milionerami i brylują budząc uwielbienie lub zawiść maluczkich, którzy padają na twarz z przepracowania.
gość
6 lat temu
No niestety tak to jest że wolność wiąże się z samodzielnością i przedsiębiorczością. Ci którzy tęsknią za dawnymi bezpiecznymi socjalnie czasami, zapominają że nie mieli wolności, paszportu itp., Ludzie sami zdecydowali że jednak wolą wolność. Moja znajoma ze Stanów rodziła w domu, bo nie ma ubezpieczenia i nikogo to nie obchodzi, jej wybór czy płaci ubezpieczenie czy nie, po prostu wolność.
bEUMvrhf
do zdezor...
6 lat temu
Ja się bezpiecznie czułem w kraju upodlonym. Nie miałem umów śmieciowych. Nie drżałem każdego miesiąca że mi umowy nie przedłużą a co za tym idzie nie wyrzucą mi rodziny z domu, Korzystałem Funduszu Wczasów Pracowniczych za grosze. Nikt nikogo nie nazywał śmiciem. Pracodawca nie molestował seksualnie kobiet. Nie było tak długich kolejek do lekarzy. Leki były za grosze.
zdezorientowa...
6 lat temu
Zastanawiam się, w którym kraju czułem się ja, rodzina, znajomi bezpiecznym: czy za mrocznych czasów nieludzkich, komuny, zniewolonym? Czy w świetlanym, wolnym, uwolnionym szczęśliwym, Uszczęsliwianym przez kolejne rządy?
Polak
6 lat temu
PIS obiecała podwyższenie stawki godzinowej. Gdzie ona jest?
omen
6 lat temu
Pracuję już 31 lat i od zawsze przez te wszystkie lata straszyło się ludzi wizją zwolnienia, bo sytuacja firmy jest zła. To celowe działanie żeby pracownicy nie upominali się o podwyżki a za ich harówę i marne ubogie życie, opływa lukrem cwaniactwo żydostwo i masa innych wyzyskiwaczy. Nie miejcie złudzeń, że wam się w tym kraju polepszy, Komor szczycił się niedawno 25 latami wolności, a ja sądzę, że to co mamy jako pracownicy i większość społeczeństwa to 25 lat hańby, złodziejstwa i wyzysku, a wolność w tym kraju to mega iluzja tych co siedzą na stołkach i rozum im z dobrobytu odebrało, bo stracili kontakt z rzeczywistością.
LEWEK1
6 lat temu
PRZEZ 26 LAT WSZYSTKIE OPCJE RZADZACE MIELI I MAJA IMIEC BEDA TYCH BIEDNYCH LUDZI,STOCZNIOWCOW,GORNIKOW ,KOLEJARZY,KTORZY IM DALI WLADZE W DUPIE.UZASADNIENIE-DEMOKRACJA,WOLNOSC,ROWNOSC DLA RZAACYCH TO TYLKO SLOWA DLA CIEMNOTY.OD WIKOW WIADOWMO ZE POLITYKA+KLER+BIZNES=MAFIA.CIEMNOTA JEST DO ROBOTY ZEBY NA NICH ROBILA.
uiiioiooooo
6 lat temu
PO wysłała swoich ludzi na manifestacje ONR. Zadanie -spalić kukłę Żyda. PO to zło prowokacyjne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić