aktualizacja 

Bomber z Wrocławia szykował zamach na katolicką młodzież

96

Podejrzany o podłożenie bomby we wrocławskim autobusie miał przygotowywać się do ataku w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Sąd zdecydował już o tymczasowym areszcie mężczyzny.

Bomber z Wrocławia szykował zamach na katolicką młodzież
(Policja, dolnoslaska.policja.gov.pl)

Paweł R. szykował się od miesięcy. Bomba podłożona we Wrocławiu miała być tylko sprawdzianem przed atakiem który planował na Światowe Dni Młodzieży, organizowane 27-31 lipca w Krakowie - informuje RMF24.

Był miłym, normalnym studentem. Sąsiedzi pytani o chłopaka przez reporterów RMF podkreślali, że 22-latek pochodził z religijnej rodziny. Znali go pobieżnie, ale nigdy nie podejrzewaliby, że Paweł R. byłby zdolny do zbrodni.

Jak twierdzą policjanci, podejrzany 22-latek był "godnym przeciwnikiem". Wielokrotnie się przebierał i właśnie dlatego trudno było go złapać. Podobno tylko niewielki błąd w konstrukcji ładunku podłożonego w autobusie zapobiegł wielkiej tragedii. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, wiele osób mogłoby zginąć.

Student przyznał się do winy ale odmówił składania zeznań. Usłyszał trzy zarzuty (terroryzm, usiłowanie zabójstwa i zagrożenia życia oraz zdrowia wielu osób). Grozi mu dożywocie.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić