Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Bomber z Wrocławia szykował zamach na katolicką młodzież

58
Podziel się:

Podejrzany o podłożenie bomby we wrocławskim autobusie miał przygotowywać się do ataku w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Sąd zdecydował już o tymczasowym areszcie mężczyzny.

Bomber z Wrocławia szykował zamach na katolicką młodzież
(Policja, dolnoslaska.policja.gov.pl)

Paweł R. szykował się od miesięcy. Bomba podłożona we Wrocławiu miała być tylko sprawdzianem przed atakiem który planował na Światowe Dni Młodzieży, organizowane 27-31 lipca w Krakowie - informuje RMF24.

Był miłym, normalnym studentem. Sąsiedzi pytani o chłopaka przez reporterów RMF podkreślali, że 22-latek pochodził z religijnej rodziny. Znali go pobieżnie, ale nigdy nie podejrzewaliby, że Paweł R. byłby zdolny do zbrodni.

Jak twierdzą policjanci, podejrzany 22-latek był "godnym przeciwnikiem". Wielokrotnie się przebierał i właśnie dlatego trudno było go złapać. Podobno tylko niewielki błąd w konstrukcji ładunku podłożonego w autobusie zapobiegł wielkiej tragedii. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, wiele osób mogłoby zginąć.

Student przyznał się do winy ale odmówił składania zeznań. Usłyszał trzy zarzuty (terroryzm, usiłowanie zabójstwa i zagrożenia życia oraz zdrowia wielu osób). Grozi mu dożywocie.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Ziosklnterk
6 lat temu
no cóż lewactwo nie daje za wygraną i ciągle próbuje destabilizować kraj.
lex
6 lat temu
oczywiscie, że to są bzdury. nie mają co robic nasi policjanci wymyślają sobie ćwiczenia z kolegą ze studiów. tak jak było z tym doktorem co się rozmyślił z ataku na sejm, ale agenci go naciskali by kontynuował przygotowania do detonacji sejmu a potem go zwineli jako największego terroryste. jaki kraj tacy terrotysci
Hooy polski
6 lat temu
Prowokacja. Musieli jakoś "uzasadnić" cel wprowadzanej ustawy inwigilacyjnej, by ich motłoch nie zjadł. A teraz będzie gadanie gawiedzi "dobry pis, dobra ustawa - ochronili tyle osób". A prawda jest taka, że nawet najbardziej debilny student nie dokonywałby próby w taki sposób. To jak popełniający "samobójstwo" Lepper umówił się na spotkanie z dziennikarzem oraz rano do śniadania wziął leki na serce.
dgj
6 lat temu
" sąsiedzi znali go pobieżnie..............pochodził z religijnej rodziny......" KTO TO PISZE ????? NIE DA SIĘ NAPISAĆ CZEGOŚ BEZ PLUCIA NA KOŚCIÓŁ ????????
matriksss
6 lat temu
a skąd wiedzą co chciał zrobić skoro odmówił zeznań ?
Fadel1200
6 lat temu
Takich jak on wrypać do kwasu żeby się w nim utopił i rozpuścił! Chociaż nawet to dla niego jest karą zbyt łagodną!
www.DzikieWrz...
6 lat temu
W dorosłe życie wchodzi pierwsze pokolenie, wychowywanych bezstresowo dzieci. I takie mamy efekty.
Edek
6 lat temu
tak działa szKODnik
logik
6 lat temu
Skoro odmówił składania zeznań to skąd wiadomo, że chciał uderzyć ponownie?
!!!
6 lat temu
Nic się kupy nie trzyma w tych relacjach...no i te niby kolejne próby terrorystyczne w Warszawie. Minister chyba bardzo potrzebował aplauzu. Trzeba być czujnym, ale ta nagła aktywność bombowa jest zadziwiająca . Oby minister nie przeszarżował, bo licho nie śpi. Tak sie nie bawią dorośli faceci....
ddd
6 lat temu
dziennikarze mogą napisać dowolną fantazję i to przy kompletnym braku odpowiedzialności. Wymiotować się chce. Jutro pewnie dowiemy się, że był z IS i chciał wysadzić Watykan
nemo3110
6 lat temu
dobry bajer pol sukcesu pozyjemy zobaCZYMY
Zapytowywanie
6 lat temu
Skoro odmawia składania zeznań, to skąd policja wie o jego planach?
odba
6 lat temu
Pozwólcie mu skończyć studia, to się nauczy jak zrobić zapalnik.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić