aktualizacja 

Bomber z Wrocławia zatrzymany. To 22-letni student

37

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak potwierdził aresztowanie mężczyzny. Jednak jak się okazało, nie zatrzymano go we Wrocławiu, a w woj. lubuskim, gdzie przebywał u rodziny.

Bomber z Wrocławia zatrzymany. To 22-letni student
(PAP/Aleksander Koźmiński)

Podejrzany od początku był trudnym przeciwnikiem policji. Funkcjonariusze mieli problem z identyfikacją osoby, która podłożyła bombę we wrocławskim autobusie. Na konferencji prasowej Komendant Głowny Policji zaznaczył, że mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie złapany.

Zatrzymany to 22-letni obywatel Polski, nigdy wcześniej nie notowany student III roku jednej z wyższych uczelni we Wrocławiu - powiedział na konferencji prasowej Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk.

Policja poszukiwała mężczyzny od kilku dni. Opublikowała jego portret pamięciowy oraz udostępniła nagrania z kamer przemysłowych. W ostatnim czasie patrole często pojawiały się w pobliżu osiedla Lokum di Trevi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ładunek wybuchowy szczęśliwie nie eksplodował w autobusie. Bombę z pojazdu wyniósł kierowca powiadomiony przez pasażerów. Ładunek miał zapalnik czasowy. Wybuchł na przystanku. Jedna osoba została ranna.

Autor: Olga Mazur

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić