aktualizacja 

Brexit to dopiero początek. USA też się rozpadną?

72
Podziel się:

Po brytyjskim referendum ożyły nadzieje Teksańskiego Ruchu Nacjonalistycznego (TRN). Do 2018 roku chcą oni przeprowadzić głosowanie w sprawie niepodległości.

Brexit to dopiero początek. USA też się rozpadną?
(Flickr/Frank Heinz)

*Teksańczycy chcą uniezależnić się od Stanów Zjednoczonych. *Zwolennicy rozwodu z USA naciskają gubernatora stanu, Grega Abbotta, aby przeprowadził referendum. Sukces Brytyjczyków ich ośmielił.

Brexit otwiera drzwi dla Texit, bo pokazuje, że jest możliwe, aby rozmawiać o niezależności i dać ludziom decydujący głos – cieszy się Daniel Miller, szef Teksańskiego Ruchu Nacjonalistycznego.

Konserwatywne ugrupowanie chwali się, że ma ponad 260 tys. zwolenników. Nawołuje, by przyłączyło się do nich jeszcze więcej ludzi, co pozwoli wywrzeć nacisk na Abbotta, informuje rt.com.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Teksas przystąpił do USA w 1845 roku. Stan zamieszkuje 25 mln ludzi. Region jest bogaty w złoża surowców, jest największym producentem energii elektrycznej w USA, ma rozwinięty przemysł maszynowy, lotniczy i zbrojeniowy. Gdyby Teksas stał się niezależnym państwem, znalazłby się wśród 10 największych gospodarek świata.

Autor: Olga Mazur

*Teraz serce internetu w jednej aplikacji. *Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić