Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Bydgoski szpital ujawnił zarobki. Pracownicy się wściekli

554
Podziel się:

Po publikacji materiału na temat wysokości zarobków w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy, odezwali się pracownicy placówki. Podane dane uważają za niezgodne z prawdą.

Bydgoski szpital ujawnił zarobki. Pracownicy się wściekli
(East News)

O zarobkach informowała "Gazeta Pomorska". Jej dziennikarze opublikowali artykuł, z którego można było się dowiedzieć, ile zarabiają lekarze oraz pozostały personel medyczny. Dane udostępnione przez administrację placówek pochodziły m.in. ze szpitala im. Jana Bizela. Niedługo po ukazaniu się materiału, do redakcji zaczęły zgłaszać się pracujące w nim osoby.

Kwoty, które wzburzyły pracowników. Z informacji "Gazety Pomorskiej" wynikało, że lekarze dostają co miesiąc między 6360 zł a 7485 zł netto. Średni personel zarabia 3314 zł netto, a niższy personel 1850 zł netto. Dyrekcja bydgoskiego szpitala chwaliła się też podwyżkami. Podniosły się sprzeciwy.

Nasze wynagrodzenie to nie 1850 złotych netto miesięcznie, a 1630 zł. W tę pensję jest już wliczane stażowe (20 proc.) i dyżury w niedziele. Są koleżanki, które zarabiają jeszcze mniej. Nasza praca jest bardzo ciężka, a szpital oszczędza na nas, jak tylko się da – napisała w mailu do redakcji "Gazety Pomorskiej" jedna z salowych.

Zdenerwowali się również lekarze i pielęgniarki. Twierdzą, że podane wynagrodzenia zawierają dyżury i nadgodziny, których może być nawet 400 w miesiącu. Jedna z pielęgniarek zaręcza nawet, że z podanymi zarobkami jeszcze się nie spotkała i wyjaśniła, że co miesiąc dostaje połowę podanej kwoty. W publikacji gazety wynosiła ona 4272 przy umowie o pracę.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Zatrważające dane o zranieniach w polskich szpitalach
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(554)
Etatowiec
4 lata temu
Pracuje w UCK Katowice i tak jak wszędzie pewnie jest,że lekarze i pielęgniarki zarabiają krocie. My pracownicy niemedyczni,od 10 lat nie mieliśmy podwyżek,gdzie lekarze i pielęgniarki już trzy podwyżki.Z ostatniego pit-a wyszło,że zarobiłem ostatni raz tyle w 2011 roku.Zabrano nam premie,zyski a zapowiada się jeszcze gorzej.I jak widać są równi i równiejsi w tym kraju.
RRR
4 lata temu
Byłam pielęgniarką przepracowałam 43 lata moja emerytura to 2200 czy ktoś uważa, że po tylu latach to godna emerytura. Dlaczego osoby co przepracowały 40 lat pracy nie dostaną godnej podwyżki.
Pacjent szpit...
4 lata temu
Lekarze też protestują, że to nieprawda, oni mają grubo powyżej 10 000 netto, a nie jakieś 7485...I to tylko z etatu w szpitalu. A potem etat w przychodni przyszpitalnej, kolejne 8000. Znajomy lekarz pracuje w pięciu miejscach, po pół etatu w każdym.
zen
4 lata temu
Trzeba iść do pracy u prezesa NBP.
????
4 lata temu
A czy ktoś pomyślał, że nie wszystkie pielęgniarki i lekarze chcą tyle dyżurować? Jedna wypowiedź osoby podpisanej "bzdura" jest dość ciekawa. Tak właśnie powinno być. obowiązkowe wolne na wypoczynek. Jak kierowca itp. Ekspedientka też powinna mieć np obowiązkowe wolne 2 weekendy a w pozostałe niech może pracować, I nie musiały by być obowiązkowe wolne niedziele z zakazem handlu..
sondor
4 lata temu
Kiedyś wszystko zawijali w Trybunę Ludu, bo ta jakoby zwiększało wszystko. Ciekaw jest w co teraz zawijają, np.zarobki, pielęgniarek, nauczycieli i innych grup zawodowych. Sasin powinien zdradzić tajemnicę w co on zawijał ich zarobki!!!
Kacper
4 lata temu
W kaliskim okrąglaku pracownicy biurowi od prawie 10 lat nie dostali żadnych podwyżek , gdy w tym samym okresie lekarzom wzrosły kilkaset %. Teraz przyszedł nowy dyrektor i nie zanosi się że będzie lepiej.
minimalista
4 lata temu
A personel zapomniał doliczyć trzynastki do średniej, stad im wychodzą niższe zarobki mięsięczne.
ewan
4 lata temu
w dzisiejszych czasach nauczanie to jak balansowanie nalinie bez zabezpieczen ,za żadne pieniądze nie chciałabym zostać nauczycielem i uczyc dzisiejsza mlodziez to w większości rozwydrzone bachory a rodzice tego wogole nie widza i ciagle maja pretensje do nauczycieli a nie do siebie
pola
4 lata temu
pracuje w tym szpitalu od ponad 30 lat.Niektórzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie a niektórzy tylko 1600,taka prawda,
Hość
4 lata temu
Czemu pianę bijecie odnośnie wynagrodzeń lekarzy. Kto wam bronił iść na medycynę, wkuwać wiedzę gdy inni z innych uczelni się bawili, robić bloki i staże oraz nocne dyżury gdy inni nocami pili... mem znajomych na medycynie i powiem szczerze szacuneczek za upór i wytrwałość. Ja bym tak nie potrafił. Oby tylko byli tymi lekarzami a nie stali się rzemieślnikami ;)
tiktak
4 lata temu
Kardiochirurg w Poznaniu na kontrakcie zarabia 1,3 miliona złotych rocznie i podobnie jest z innymi . 95% pieniędzy z NFZ w szpitalach trafia na wypłaty personelu.
Kolo
4 lata temu
Fala sikcesów musi być, sprostowanie małą czcionką a niezadowolenie rośnie. Dokąd zmierzasz POLSKO !!!
Łukasz K
4 lata temu
Jak można zrobić dodatkowo z nadgodzin i dyżurów 400 godzin? plus standardowe 160 godzin. jaka jest efektywność takiego lekarza który ratuje zdrowie i życie ludzi?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić