Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla16.05.19 (19:11)

Były król zignorował wyrok sądu. Ma płacić 5 tys. euro dziennie

Belgijski sąd apelacyjny ukarał byłego monarchę grzywną za odmowę wykonania wyroku. Albert II upiera się, że nie ma nieślubnej córki, ale nie chce poddać się badaniu DNA.
JULIEN WARNAND / PAP

Sędzia przypomniał byłemu monarsze, że nie stoi ponad prawem. Belgijski sąd apelacyjny nakazał Albertowi II dostarczenie próbki śliny do badania DNA. Za każdy dzień zwłoki były król ma zapłacić 5 tys. euro Delphine Boël - kobiecie, która twierdzi, że jest jego córką.

Albert II uparcie odmawia wykonania testu na ojcostwo. Sąd poprzedniej instancji nakazał 84-letniemu byłemu monarsze dostarczyć próbkę do badania w ciągu trzech miesięcy. W przeciwnym razie Boël miała zostać automatycznie uznana za córkę byłego króla. Albert II odwołał się od wyroku, ale sąd wyższej instancji nałożył na niego karę grzywny - informuje BBC.

REKLAMA

Abdykował niedługo przed rozpoczęciem procesu. Albert II, powołując się na zły stan zdrowia, w 2013 roku przekazał tron Belgii synowi Filipowi. Krążą plotki, że tak naprawdę ten ruch był reakcją na doniesienia o rychłym rozpoczęciu w sądzie sprawy o ustalenie ojcostwa. To była kolejna odsłona skandalu, który wybuchł dwie dekady temu.

Zobacz też: Księżna Sussex Meghan pod ostrzałem

Wieść o nieślubnej córce władcy pojawiła się w 1999 r. W nieautoryzowanej przez belgijski dwór biografii królowej Paoli pojawia się informacja o wieloletnim romansie Alberta. Jego owocem miała być dziewczynka urodzona w latach 60.

W 2005 roku artystka Delphine Boël ogłosiła, że jest nieślubną córką monarchy. Tę wersję potwierdziła jej matka, baronowa Sybille de Selys Longchamps. Badanie DNA zlecone przez belgijski sąd wykazało, że biologicznym ojcem 50-letniej artystki nie jest mąż jej matki. Jeśli rzeczywiście jest nim były król, czyni to z Boël 16. osobę w kolejce do belgijskiego tronu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij