o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Całun Turyński będzie wystawiony w Wielką Sobotę. Transmisja na cały świat

73
Podziel się

W Wielką Sobotę odbędzie się wyjątkowa uroczystość dostępna dla ludzi na całym świecie. Tego dnia nastąpi wystawienie Całunu Turyńskiego. Wspólną modlitwę poprowadzi arcybiskup Turynus Cesare Nosiglia.

Całun Turyński ma zastać wystawiony w Wielką Sobotę.
Całun Turyński ma zastać wystawiony w Wielką Sobotę. (East News, Tomasz Kawka)
bDzBKMzV

Uroczystość ma odbyć się w Wielką Sobotę o godzinie 17:00. Do wspólnej modlitwy przed Całunem Turyńskim zaprasza arcybiskup Turynu, Cesare Nosiglia. Wydarzenie ma być transmitowane w telewizji i w mediach społecznościowych.

O wspólną modlitwę prosili wierni, którzy podczas Wielkanocy chcieliby pomodlić się w ten wyjątkowy sposób. Ich prośba ma związek z nieustającym zagrożeniem z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Odczytali tekst z manuskryptu. Treść zadziwiła badaczy

bDzBKMzX

Tysiące ludzi, młodych i starszych, zdrowych i chorych poprosiło mnie, żebyśmy w tej chwili tak poważnych trudności pomodlili się w Wielkim Tygodniu przed Całunem Turyńskim, aby błagać przed obrazem zmarłego Chrystusa (...) o łaskę przezwyciężenia zła, tak jak to uczynił na krzyżu, ufając dobroci i miłosierdziu Boga - mówił arcybiskup.

Całun Turyński należy do najważniejszych przedmiotów w historii ludzkości. Od lat trwają badania i spory odnośnie jego pochodzenia oraz przeznaczenia. Według tradycji chrześcijańskiej w płótno to został po śmierci owinięty Jezus Chrystus, a świadczyć o tym mają ślady widoczne na materiale. Całun przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela.

Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia - mówił na nagraniu zamieszczonym w internecie metropolita stolicy Piemontu.

bDzBKMAd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzBKMAy
KOMENTARZE
(73)
Wilkowiecko
10 miesięcy temu
„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Idę ciemną doliną pośród niedowiarków i bluźnierców na tym forum. Wokół mnie pociemniało, sieczką i sianem zapachniało lecz zła się nie ulęknę bo pochodzę z jedynego narodu wybranego – Rzeczpospolitej Polskiej”
POGO
10 miesięcy temu
PANIE BOŻĘ POMÓŻ NAM- BŁAGAMY !!!!!!!!!!!!!
proch marny
10 miesięcy temu
W TYM TRUDNYM CZASIE DLA WSZYSTKICH WYZNAŃ NALEZY SZANOWAĆ SWOJA RELIGIE , WYZNAWAC BOGA I ZACHOWAĆ GODNOSC --- slowa maja podtrzymywac na duchu a nie ranic , zranionych mamy duzo i cierpiących też , mamy żałobę we wszystkich krajach i łzy ludzi co ich bliscy tak bez pożegnania odeszli i strach przed zarazą bo nie wiadomo kto nastepny módlmy sie i wierzmy w Ewangelię , cała nadzieja w Bogu , bo lekarstwa nie ma !tym co chcą zionąc nienawiścią niech zamilkna bo skąd wiedzą czy to w ich rodzinie nie bedzie nastepny ?
bDzBKMAz
doniek
10 miesięcy temu
I dlatego Pan Bóg pokarał ludzi bo się od niego odwrócili widać po komentarzach Ale na pogrzeb waszych bliskich chcecie księdza i krzyż na grobie a nie kolek
Janina
10 miesięcy temu
Czytając tu niektóre komentarze mogę tylko skierować prośbę do Boga "Boże odpuść im bo nie wiedzą co czynią "
Najnowsze komentarze (73)
Guciu
9 miesięcy temu
Na oszustwo a głupote tylko Kat przemówi Okręt mój płynie dalej.
januszek dzis
9 miesięcy temu
diabel sie w was rzuca ale nie macie zadnych szans zaprzeczyc bo ten calun jest orginal, gdyby to byl fake tyle by sie z tym nie bawili rozne naukowce
Guciu
9 miesięcy temu
Nastąpiło uzdrowienie zdrowie gra.
Guciu
9 miesięcy temu
Nastąpiło uzdrowienie zdrowie gra.
ode mnie
10 miesięcy temu
Tak. Trzeba błagać Jezusa Chrystusa o Łaskę przezwyciężenia ZŁA na świecie. Od siebie dodam, że to ZŁO stworzyło koronawirusa, puściło go w obieg i rozpętało histerię, która opanowała świat. To ZŁO chce nim zawładnąć, a z nas zrobić swoich niewolników. To ZŁO nazywa się SZATANEM i wiemy w jakich międzynarodowych organizacjach i korporacjach jest tego ZŁA centrum dowodzenia. Wszystko się wkrótce okaże. A my módlmy się do Boga o pomoc i by w naszej ostatniej godzinie nas nie opuścił.
Staś
10 miesięcy temu
Od wielu już lat naukowcy badający to płótno doskonale wiedzą że całun turyński został wykonany w pracowni mistrza Giotto. W 1315 roku. Był nawet podpisany, ale miejsce z podpisem zostało wyrwane.
Ateista63
10 miesięcy temu
LUDZIE. OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Żadnego boga nie ma, nie było i nie będzie. Skierujcie swe aktywności na coś pożytecznego a nie na religijne brednie i niedorzeczności.
ola
10 miesięcy temu
Brawo Wilkowiecko PIEKNIE!1
bDzBKMAr
Hunter
10 miesięcy temu
Jestem osobą wierzącą ale na takie oszustwo mam tylko jedną radę - posmarować sobie twarz sadzą i owinąć jasnym materiałem - wtedy zobaczysz człowieku jak wygląda ludzka twarz odwzorowana na płaszczyźnie rozłożonego sukna. Współczuję tym, którzy po doświadczeniu nadal będą wierzyć w autentyczność całunu... Nie przedmioty są podstawą wiary tylko czyny.
andy
10 miesięcy temu
Już dawno niezależni badacze stwierdzili, ze ten całun to tylko podróba, zwykły sztucznie postarzony gadżet aby ciemnej masie wciskać kit!
babcia
10 miesięcy temu
BÓg nas nie każe, pozwala nam życ tak jak chcemy i żyjemy...możecie go przepraszać, prosić,ale to my sami decydujemy jak będzie, i to jest mądrość pojąć to i zbliżyć się nie do Boga a do BYCIA Bogiem...bo oskarżacie go o własne czyny !!!
afrykaner
10 miesięcy temu
ja wywieszę moje kalesony.
Wierząca
10 miesięcy temu
Mam prośbę. Czy osoby nie wierzące nie praktykujące mogą nie wypowiadać się na tej stronie. Używacie obelżywych, wulgarnych określeń wobec symboli wiary chrześcijańskiej. Nikt nie zmusza was do modlitwy i czytania tego artykułu więc po co komentujecie.
Janina
10 miesięcy temu
Czytając tu niektóre komentarze mogę tylko skierować prośbę do Boga "Boże odpuść im bo nie wiedzą co czynią "
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić