o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Koronawirus w Polsce. Najgorszy dzień walki z pandemią? Dane ministerstwa szokują

106
Podziel się

Dane, jakie Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek 2 kwietnia, nie napawają optymizmem. Wygląda na to, że w walce z koronawirusem w Polsce robi się coraz gorzej. Przybywa nowych przypadków w lawinowym tempie.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo podało szokujące dane
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo podało szokujące dane (PAP)
bDnlEQMR

Łącznie w Polsce odnotowano 2946 przypadków zarażenia koronawirusem. Jednak tylko w czwartek ogłoszono aż 392 nowe przypadki pozytywnie potwierdzone przez testy laboratoryjne wykrywające obecność SARS-CoV-2.

W czwartek z powodu koronawirusa zmarło 7 osób. Łącznie w naszym kraju odnotowano 57 śmiertelnych przypadków zarażenia.

Koronawirus. Liczba zarażonych wciąż rośnie

Mimo wprowadzenia na całym świecie wielu obostrzeń dotyczących m.in. przemieszczania się, pandemia koronawirusa wciąż przybiera na sile. W czwartek globalnie przekroczona została bariera miliona zarażonych.

bDnlEQMT

Przypomnijmy, że w Polsce nadal obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono go 20 marca zamiast obowiązującego wcześniej stanu zagrożenia epidemiologicznego.

W galeriach handlowych nadal funkcjonują apteki i sklepy spożywcze. Polacy mogą również korzystać z takich punktów usługowych jak np. pralnie czy drogerie, w których można nabyć środki higieny osobistej.

Koronawirus: które sklepy są zamknięte?

Zamknięte pozostają sklepy w centrach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Nie zrobimy zakupów w placówkach, które handlują:

  • Wyrobami tekstylnymi
  • Wyrobami odzieżowymi
  • Obuwiem i wyrobami skórzanymi
  • Meblami i sprzętem oświetleniowym
  • Sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego
  • Artykułami piśmiennymi i księgarskimi
bDnlEQMZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDnlEQNu
KOMENTARZE
(106)
Obis
8 miesięcy temu
Izolacja dużo dała, ale ci co przylecieli załatwiają nas i będzie jeszcze wiecej. Świat się kończy
powiedz
8 miesięcy temu
kiedy się skończą loty do domu?oni nas wykończą
kol
8 miesięcy temu
kazdy kolejny dzien bedzie najgorszy
bDnlEQNv
bbbb
8 miesięcy temu
Te dane statystyczne trzeba pomnożyć razy kilka. Wtedy byłyby miarodajne
tex
8 miesięcy temu
Nie wiadomo jak się chronić przed wirusem. Nie tak dawno mówiono,że na różnych powierzchniach wirus utrzymuje się kilka godzin. Wczoraj w TV jakiś profesor wypowiadał się,że na papierze może się utrzymywać nawet 7 dni.
Najnowsze komentarze (106)
smerf
8 miesięcy temu
Będą do nas lecieć jeszcze trzy miesiące a my będziemy siedzieć w domu aż zbankrutuje Państwo
testy?
8 miesięcy temu
Ale o JAKIE TESTY im wszystkim chodzi??? Mieszkam w Anglii i mąż znajomej pojechał do szpitala z(podobno) objawami korony. W szpitalu osłuchali go, zrobili wywiad i powiedzieli mu: "Ma pan korone. Proszę wracać do domu na kwarantannę". To ja się pytam: JAKIE TESTY? Co z jego rodziną(żona + 2 dzieci), która mieszka z nim. Przecież żona na zakupy dalej chodzi bo nikt za nią tego nie zrobi. Tak na prawdę szpitale "na oko" badają pod kontem korony bo NIGDZIE nie mogę znaleźć nic na temat: jak wygląda test na koronę. I jeszcze jedno, skoro na koronę 1 dnia umiera 600 osób to ile umierało w danym kraju przed koroną. Pewnie też z 600? Co daje nam 600+600=1200 każdego dnia?
gral
8 miesięcy temu
Boją się że naród postawi ich przed obliczem Pana.
hmm
8 miesięcy temu
zaraz juz jest , jeszcze tylko wojna , głód , śmierc,
Przykre
8 miesięcy temu
Nie przesadzajcie z tytułami, bo wam zabraknie skali, przecież to dopiero mały wstęp do tego co u nas będzie. Politycy działaj ą jak we mgle i zwykle ich decyzje są spóźnione półtora do dwóch miesięcy. Niektóre działania, nawet beznakładowe jak obowiązkowa kwarantanna dla wjeżdżających na teren Polski powinna być wprowadzona wraz z pierwszymi turnusami ferii. Sprowadzona do kraju olbrzymia liczba naszych rodaków powinna być rozwieziona zorganizowanym transportem wojskowym do miejsc kwarantanny. Powielamy poważne błędy Włoch i Hiszpanii i następstwa będą podobne.
Domingooo
8 miesięcy temu
zespół naukowców/klimatologów ONZ w grudniu 2019 , na łamach czasopisma "BioScience" wezwało do globalnej kontroli populacji , twierdząc ,że jeśli nie przeprowadzi się drastycznego zmniejszenia ludzkości , to poważne katastrofy klimatyczne będą nieuniknione.Fundacja Billa i Melindy Gatesów pod koniec roku 2019 zorganizowała badanie nad rozwojem pandemii -symulując globalny wybuch koronawirusa. Tak się składa (przypadkowo?),że finansują również grupę ,która jest właścicielem patentu śmiertelnego wirusa i jednocześnie pracuje nad szczepionką przeciw niemu !!! 19 czerwca 2015 finansowany przez brytyjski rząd Instytut Pirbrighta złożył wniosek o patent na żywego koronawirusa, wniosek ten zatwierdzono 20 listopada 2018. "Głównym fundatorem" Pirbright Institute jest .......Fundacja Billa i Melindy Gatesów(przypadkowo?) . Epidemia zaczęła się w Wuhan w otwartym kilka lat temu laboratorium , w którym pracuje się z NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNYMI PATOGENAMI NA ŚWIECIE" !!! ... Ponadto " Buisness Insider " również jawnie informuje jak "Koalicja wspierana przez Billa Gatesa finansuje firmy biotechnologiczne... Wnioski sami wyciągniecie ,jeśli tylko chcecie :-) Pozdrawiam !
Krakowiaczek
8 miesięcy temu
Oj tam. Tysiąc w tę czy tamtą stronę trumien, co za różnica dla Kim Dzong Kacza i prezydentka. Macie go wybrać i basta!!
trwoga
8 miesięcy temu
Na granicy jest kolejka 20 km, po co oni przyjeżdżają, przecież muszą mieć kwarantannę, a nie świętować. To już mogli zostać na miejscu, a roznosić chorobę.a nie wyzywać na granicy.
bDnlEQNn
Jack40
8 miesięcy temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
taki tam
8 miesięcy temu
ciekawe czy wszyscy ci którzy teraz przypomnieli sobie o Polsce i masowo wracają zostaną tutaj jak to wszystko sie skończy i będą płacić podatki w kraju . Obstawiam że jak tylko będzie po epidemi to tylko kurz po nich zostanie
Realny
8 miesięcy temu
Lawinowo to oczywiste ponieważ wykonuje się więcej testów więc skąd to zdziwienie. Można się sugerować stosunkiem zgonów do wyleczonych z tym że ta statystyka również jest mało miarodajna bo w większości ludziom przejdzie samo jak grypa.
WIKARY
8 miesięcy temu
KARA BOSKA!
ciekawa
8 miesięcy temu
a ilu w miało zawał serca w marcu 2019? i ile było z tego powodu zgonów? bo to choroba współistniejąca- dziś.
!?!?!?
8 miesięcy temu
cyt: "Obecnie mamy taki etap epidemii, że niedługo będziemy prosili, aby cały personel nosił na stałe maseczki w pracy, by chronić swoich kolegów i pacjentów. Chcemy, aby ten sprzęt ochrony był wszędzie dostępny. Musimy chronić medyków w pierwszej kolejności - mówi Szumowski" To jak to jest? do tej pory służba Zdrowia pracowała bez zabezpieczeń?!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić