Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Chcesz poderwać dziewczynę zza granicy? Zobacz na co zwracają uwagę w poszczególnych krajach

30
Podziel się:

Powiedzenie "wygląd nie ma znaczenia” przestaje być pustym frazesem po lekturze wyników nowych badań.

Chcesz poderwać dziewczynę zza granicy? Zobacz na co zwracają uwagę w poszczególnych krajach
(Agencja Gazeta, Grzegorz Celejewski)

Dla większości pytanych priorytetem jest charakter. Dopiero później patrzą na wygląd. Tak przynajmniej deklarują mieszkańcy 20 krajów na temat tego, czego szukają u przyszłego partnera. Wyniki swoich badań opublikował serwis YouGov.

Północna Europa stawia na osobowość. Takie wnioski można wyciągnąć patrząc, które nacje znalazły się na czele zestawienia. Aż 73 proc. Szwedek, 66 proc. Dunek, 66 proc. Norweżek i 59 proc. Finek uważa, że najważniejszy jest charakter. Głównie na osobowość patrzy również ponad połowa kobiet z Niemiec, Egiptu, Hong Kongu i Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony, charakter jest najważniejszy zaledwie dla 28 proc. mieszkanek Indii, 33 proc. Wietnamek i Tajek oraz 38 proc. Amerykanek. Wśród mężczyzn również najbardziej na cechy wewnętrzne patrzą Skandynawowie. Podium zajmują odpowiednio Duńczycy (68 proc.), Norwegowie (65 proc.) i Szwedzi (62 proc.)

Niektóre kobiety bardziej zwracają uwagę na inteligencję. To bardzo ważna cecha dla 20 proc. obywatelek USA i Hindusek. 19 proc. Francuzek i mieszkanek Arabii Saudyjskiej również na to wskazało. Inteligencja nie ma za to prawie w ogóle znaczenia dla kobiet z Indonezji (3 proc.) i Danii (5 proc.). Patrząc na mężczyzn, wydaje się, że jedynie Hindusom zależy na inteligentnej małżonce (23 proc.).

Zobacz także: Zobacz także: Obcokrajowcy o życiu w Polsce

Często się słyszy, jak ważne jest poczucie humoru. Najlepiej angielskiego, bo dla aż 21 proc. Brytyjek ta cecha jest najbardziej poszukiwana u partnera. Mruki powinny sprawdzić się w Egipcie i Arabii Saudyjskiej, bo tam najmniej kobiet zależy na słuchaniu dowcipów. Dla panów poczucie humoru nie ma większego znaczenia, 19 proc. Hindusów to jedynie wyjątek w statystykach. Na wspólne zainteresowania zwracają uwagę za to kobiety w Indiach, Wietnamie i Indonezji.

Czy wygląd faktycznie nie ma znaczenia? Azjatkom najbardziej zależy, aby partner był przystojny. Aż 21 proc. kobiet z Wietnamu i 20 proc. z Tajlandii przyznało się do tego. Blisko podobnego wyniku są również mieszkanki Hong Kongu i Indonezji. Mężczyźni patrzą na wygląd z dużo większą uwagą. Aż dla 44 proc. Wietnamczyków jest on najważniejszy. Podobne deklaracje składa jedna trzecia mężczyzn z Indonezji, Hong Kongu, Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Tajlandii.

A co z pieniędzmi? Uspokajamy panów, dla większości badanych kobiet, nie są one priorytetem. Chyba, że odwiedzimy Malezję, tam prawie co 10. dziewczyna deklaruje, że jest to dla niej najważniejsze.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
patryk
4 lata temu
A w polandii? panienki leca tylko na kasę i wypasione bryki. Dla tych dwóch rzeczy potrafią zrobić z siebie szmatę
Lis
4 lata temu
A co się ktoś dziwi? Przecież wiadome ze dziurę ma każda ale nie pogada czy dobrze się zabawi z tempa cnotka!
Aloszka
4 lata temu
No, jeżeli za granicą są takie jak na zdjęciu to nie chcę!
Mikołłaj
4 lata temu
Wszystkie kobiety sa takie same ich nie interesuje facet !!. Tylko ile on ma KASY !**_
haha
4 lata temu
czemu pokazali takie smietniki
realista
4 lata temu
W słownych deklaracjach liczy się zawsze charakter i wnętrze. W praktyce liczy się przede wszystkim wygląd zewnętrzny. Żadne badania i zaklinanie rzeczywistości jak dotąd tego nie zmieniły i raczej nie zmienią.
hut
5 lata temu
100% zwraca uwagę na pieniądze lub umiejętność ich zarabiania ze wszystkich krajów
co za bzdury
5 lata temu
Zero konkretow. Jaki ten charakter, wyglad, itp. Wodolejstwo.
Modry Las
5 lata temu
Ale głupoty, badania badaniami, a czyny czynami. Teraz faceci wygladaja lepiej jak kobiety a i podejście do życia maja po prostu egoistyczne i nieodpowiedzialnie. Rolę głowy ridziny przejely kobiety. Niestety. Uwielbiam starszych dziadków, wujków przez to jakim szacunkiem darzą kobiety, tacy starsi dżentelmeni co potrafią miejsca ustąpić a i chusteczki użyczyć. W dziesieszych czasach ludzie nie umieja sie komunikować i zachowują sie jak dzieci: Nie podoba mi sie, zabieram zabawki i do innej piaskownicy. A niby wszystko jest , udogodnienia dla duszy i ciała a i tak coś nie działa....
Mariusz
5 lata temu
Co wy jeszcze jestescie w stanie zrobić żeby tylko Polska była wielokulturowa?! Artykuły tego typu są już zwyczajnie bezczelne grzecznie mówiąc!
Ala wszystkim...
5 lata temu
100% Polek patrzy na pieniądze.
Darek
5 lata temu
W Sao Paulo czeka na chlopakow tysiace spragnionych brazylijek..jeden warunek, musi byc bialy...
Jurek
5 lata temu
Ale bzdury. 99% bab patrzy tylko na kasiorę i zawartość rozporka. A te brednie to możecie se wypisywać dla naiwnych. Charakter, osobowość i inyeligencja- hahahahahahahahahahahahaha
Marian w
5 lata temu
A u nas?na to czy leb jest lysy...tata parobek lysy, brat lysy shrek parobek, facio tez musi byl lysy...one to maja w genach...lysego parobka wszy sie nie chwytaly ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić