Piotr Kalsztyn| 

Chcesz poderwać dziewczynę zza granicy? Zobacz na co zwracają uwagę w poszczególnych krajach

41

Powiedzenie "wygląd nie ma znaczenia” przestaje być pustym frazesem po lekturze wyników nowych badań.

Chcesz poderwać dziewczynę zza granicy? Zobacz na co zwracają uwagę w poszczególnych krajach
(Agencja Gazeta, Grzegorz Celejewski)

Dla większości pytanych priorytetem jest charakter. Dopiero później patrzą na wygląd. Tak przynajmniej deklarują mieszkańcy 20 krajów na temat tego, czego szukają u przyszłego partnera. Wyniki swoich badań opublikował serwis YouGov.

Północna Europa stawia na osobowość. Takie wnioski można wyciągnąć patrząc, które nacje znalazły się na czele zestawienia. Aż 73 proc. Szwedek, 66 proc. Dunek, 66 proc. Norweżek i 59 proc. Finek uważa, że najważniejszy jest charakter. Głównie na osobowość patrzy również ponad połowa kobiet z Niemiec, Egiptu, Hong Kongu i Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony, charakter jest najważniejszy zaledwie dla 28 proc. mieszkanek Indii, 33 proc. Wietnamek i Tajek oraz 38 proc. Amerykanek. Wśród mężczyzn również najbardziej na cechy wewnętrzne patrzą Skandynawowie. Podium zajmują odpowiednio Duńczycy (68 proc.), Norwegowie (65 proc.) i Szwedzi (62 proc.)

Niektóre kobiety bardziej zwracają uwagę na inteligencję. To bardzo ważna cecha dla 20 proc. obywatelek USA i Hindusek. 19 proc. Francuzek i mieszkanek Arabii Saudyjskiej również na to wskazało. Inteligencja nie ma za to prawie w ogóle znaczenia dla kobiet z Indonezji (3 proc.) i Danii (5 proc.). Patrząc na mężczyzn, wydaje się, że jedynie Hindusom zależy na inteligentnej małżonce (23 proc.).

Zobacz także: Zobacz także: Obcokrajowcy o życiu w Polsce

Często się słyszy, jak ważne jest poczucie humoru. Najlepiej angielskiego, bo dla aż 21 proc. Brytyjek ta cecha jest najbardziej poszukiwana u partnera. Mruki powinny sprawdzić się w Egipcie i Arabii Saudyjskiej, bo tam najmniej kobiet zależy na słuchaniu dowcipów. Dla panów poczucie humoru nie ma większego znaczenia, 19 proc. Hindusów to jedynie wyjątek w statystykach. Na wspólne zainteresowania zwracają uwagę za to kobiety w Indiach, Wietnamie i Indonezji.

Czy wygląd faktycznie nie ma znaczenia? Azjatkom najbardziej zależy, aby partner był przystojny. Aż 21 proc. kobiet z Wietnamu i 20 proc. z Tajlandii przyznało się do tego. Blisko podobnego wyniku są również mieszkanki Hong Kongu i Indonezji. Mężczyźni patrzą na wygląd z dużo większą uwagą. Aż dla 44 proc. Wietnamczyków jest on najważniejszy. Podobne deklaracje składa jedna trzecia mężczyzn z Indonezji, Hong Kongu, Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Tajlandii.

A co z pieniędzmi? Uspokajamy panów, dla większości badanych kobiet, nie są one priorytetem. Chyba, że odwiedzimy Malezję, tam prawie co 10. dziewczyna deklaruje, że jest to dla niej najważniejsze.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić