aktualizacja 

Chciał znaleźć klucze na plaży, a wyciągnął... granat

32

Mężczyzna z Niemiec zgubił klucze nad brzegiem jeziora Waginger w Bawarii. Za punkt honoru postawił sobie odnalezienie zguby. Jednak to, na co trafił, mogło otworzyć tylko jedne wrota... do nieba.

Chciał znaleźć klucze na plaży, a wyciągnął... granat
(East News, Value Stock Images)

Niemcy nie lubią przegrywać, a każda porażka boli ich podwójnie. Doskonałym przykładem może być 28-letni mężczyzna, który gdzieś nad brzegiem jeziora zgubił swoje klucze. To nic, że miał zapasowe, po prostu chciał odnaleźć te konkretne. Uzbrojony w wędkę i bardzo silny magnes udał się nad brzeg Waginger. Mężczyzna już tracił nadzieję, kiedy poczuł ciężar na końcu żyłki. Szczęśliwy pociągnął wędkę i zobaczył, że spod ziemi wyciągnął... prawdziwy granat.

To był prawdziwy i uzbrojony granat z czasów II wojny światowej - powiedział rzecznik lokalnej policji w rozmowie z "The Local".

Zardzewiały granat przyczepił się do magnesu na wędce. Na szczęście 28-latek popisał się refleksem i kiedy zobaczył, że granat nie ma zawleczki, od razu wyrzucił go do wody. Policjanci i saperzy, którzy przybyli na miejsce, zabezpieczyli i rozbroili granat. Na terenach powojennych Niemiec, nawet po 71 latach od zakończenia II wojny światowej, bardzo często można można znaleźć niewybuchy.

Gdyby upuścił granat na ziemię, mógłby eksplodować. Na terenie bawarskiego jeziora już wielokrotnie znajdowano niezwykłe i cenne znaleziska. Latem ubiegłego roku 16-latka podczas wakacji znalazła sztabki złota o wartości ponad 16 tysięcy euro. Niestety musiała je oddać właścicielowi ziemi.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić