aktualizacja 

Chodzisz na siłownię? To lepiej uważaj

15

Niepokojące wnioski płyną z eksperymentu przeprowadzonego przez stronę Fitrated. Autorzy przebadali sprzęt do ćwiczeń znajdujący się w trzech największych siłowniach w Stanach Zjednoczonych pod kątem bakterii. Wyniki są jednoznaczne: deska sedesowa jest czystsza.

siłownia
siłownia (Pixabay.com)

*Wszyscy "sezonowi sportowcy" mogą odetchnąć z ulgą. *Właśnie dostali kolejny powód, żeby nie składać wizyt na siłowni. Tym razem całkiem poważny. 70% bakterii znalezionych na sprzęcie sportowym w tym miejscu jest potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi. Niektóre mogą powodować choroby skórne i zapalenie płuc. Są i takie, które opierają się działaniu antybiotyków.

Rower treningowy ma 400 razy więcej bakterii niż przeciętna deska sedesowa. Podobnie zresztą jest w przypadku bieżni. Wolne ciężary są tylko niewiele czystsze. Jednak o ile bezpośredni kontakt z dwoma pierwszymi możemy łatwo zminimalizować, o tyle ciężarów dotykamy przez cały czas ćwiczeń z nimi.

*Jak zabezpieczyć się na siłowni przed bakteriami? *Przede wszystkim dezynfekuj maszyny i ciężary przed i po użyciu. Nigdy nie chodź boso. Nie dotykaj twarzy, a po treningu koniecznie umyj ręce i zmień ubrania, w których ćwiczyłeś - informują autorzy raportu opublikowanego na stronie Fitrated.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić