Wróć na
Radosław Opas
|
aktualizacja

Chwile grozy w Rzeszowie. Próbowano postrzelić księży chodzących po kolędzie

49
Podziel się

Na jednym z rzeszowskich osiedli miało dojść do próby postrzelenia księży. Szokujące informacje potwierdza proboszcz lokalnej parafii. Duchowny twierdzi, że żaden z kapłanów nie został ranny.

Chwile grozy w Rzeszowie. Próbowano postrzelić księży chodzących po kolędzie
(East News, Adam STASKIEWICZ)

Do dramatycznego zdarzenia miało dojść w sobotę. O doniesieniach poinformowali mieszkańcy Rzeszowa należący do grupy Sąsiedzi Rzeszów na Facebooku. Według relacji osób zaniepokojonych sytuacją, próba postrzelenia duchownych miała miejsce na osiedlu Krakowska-Południe. Sytuację potwierdza proboszcz parafii.

Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym, jak księża wrócili z kolędy - mówi ksiądz w rozmowie z portalem Nowiny24.pl.

Nikomu nic się nie stało. Według udostępnionych informacji księża zaatakowani mieli zostać podczas kolędy. Razem z nim znajdować się miało wówczas kilku ministrantów.

Mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi, czy w powietrze ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami. Nikomu nic się nie stało, a sprawa jest zgłoszona na policję – informuje proboszcz rzeszowskiej parafii.

W sprawie wypowiedziała się policja. Funkcjonariusze z Rzeszowa nie potwierdzają jednak relacji proboszcza i twierdzą, że nie otrzymali żadnych informacji na ten temat.

Do poniedziałku wieczorem na policję nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie. Tak że nie mogę go potwierdzić. Nic mi nie wiadomo, jakoby ktoś w weekend strzelał do księży – powiedział w rozmowie z fakt.pl nadkomisarz Adam Szeląg z KMP Rzeszów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(49)
człowieki
4 miesiące temu
Dobrze że w Polsce broń palna jest niedostępna dla zwykłego Kowalskiego bo była by Ameryka 2. Jeszcze dołożyć dopalacze i o świra nie trudno!
Kto wie?
4 miesiące temu
Może jakiś ministrant po przejściach
Tathagata
4 miesiące temu
Owszem, przed watykańskim najeźdźcą ściągającym haracz trzeba się bronić, ale nie w taki sposób. Wystarczy przestać utrzymywać tę hałastrę i zmusić rząd do rozwiązania konkordatu.
abp. pedofil
4 miesiące temu
Fala hejtu jaka się przelewa w telewizji TVP Republika i Trwam mogła doprowadzić do tragedii.. STOP!
H.Mat
4 miesiące temu
Wcale się nie dziwię! Naskrobali sobie!
Najnowsze komentarze (49)
ASF
4 miesiące temu
Można z dzikami pomylić, które też się tak błąkają pod chałupami szukając żeru. Pewnie w pobliżu był odstrzał.
Rodzic
4 miesiące temu
K=wa. Chodziarz medal Popiełuszki wymyślony przez kler dla tego co strzelał!!!
Kasia
4 miesiące temu
A dziwicie sie, ciągle wp i całe lewackie media szczujecie ludzi przeciwko ksieżom. Oj stanąć przed Bogiem trzeba bedzie kiedyś i zdać sprawe z tych kłamstw.
Wikary
4 miesiące temu
A gdzie taka zima?
telly
4 miesiące temu
Widać,że naród kocha kościół katolicki.
ak001
4 miesiące temu
Oj tam... czarne? czarne! No to ktoś pomylił plebana z wroną i tyle.
janusz
4 miesiące temu
jakieś bzdety rozdmuchane przez postrzelonych chłopców w kieckach! dla kogo ta ściema? zresztą uważam że religia jest niezdrowa i niezdrowy ten który się nań decyduje!
mmm11
4 miesiące temu
to po co chodzą i wyłudzają pieniądze
koko
4 miesiące temu
Jest efekt nagonki na księży, przecież kto chce to wpuści- kto nie chce to nie otworzy .Jak trzeba mieć zryty beret by strzelać w ludzi !!!!!!
anna
4 miesiące temu
to ci księża chodza w grupie i do tego jeszcze z wiekszą grupantów, nigdy nie widziałam tak idących księzy na kolędzie, jesli juz to zazwyczaj jeden zaczyna na poczatku ulicy a drugi od końca no i raczej ministancie nie chodza teraz, moze dawniej ale nie widziałam
Czarna zaraza
4 miesiące temu
Zobaczył Batmana i się przestraszył. To musiała być samoobrona w stanie wyższej konieczności. A może sukienkowy chciał pociumkać?
Qwerty
4 miesiące temu
Brawo. Gonić tą zarazę.
Aldona
4 miesiące temu
Czy niezgłoszenie takiego zajścia nie jest przestępstwem?
sus
4 miesiące temu
Swoim zachowaniem i postępowaniem doprowadzili do tego jak zwykły uczciwy POLAK ich ocenia .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić