Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Cios w Kim Dzong Una był niezwykle celny. "W ciągu roku Korea Płn. upadnie"

222
Podziel się:

Sankcje nałożone na Koreę Północną mogą się okazać bronią dużo dotkliwszą niż rakiety. Były wysoki rangą funkcjonariusz komunistycznego reżimu jest przekonany, że kraj Kima stanął na skraju przepaści.

Cios w Kim Dzong Una był niezwykle celny. "W ciągu roku Korea Płn. upadnie"
(PAP, newscom)

Nigdy wcześniej kraj ten nie był narażony na tak surowe sankcje. Nie wiem, czy Korea Północna przetrwa rok z tymi sankcjami. Ludzie umrą - powiedział Ri Jong-ho.

Według uciekiniera z Korei Północnej, Kim desperacko potrzebuje rozmów z USA. Ri Jong-ho tłumaczy, że wojenna retoryka przywódcy Korei Północnej i straszenie odpaleniem rakiet z głowicami jądrowymi to tylko gra, która ma zmusić Stany Zjednoczone do podjęcia kontaktów z komunistycznym reżimem. W przeciwnym razie - bez pomocy gospodarczej, z zablokowanymi kanałami handlu z zagranicą - państwo upadnie - pisze "The Independent".

Sankcje nałożone na Koreę Północną przez Biały Dom mają charakter historyczny - dodał Ri Jong-ho w trakcie konferencji Asia Society w Nowym Jorku.

Zobacz także: Zobacz także: Rakiety Kima dziesiątkują siły USA. Nowe propagandowe wideo

Złą sytuację Pjongjangu potęgują fatalne relacje z Chinami. Pekin przez lata wspierał kroplówką gospodarczą dynastię Kimów w Korei Północnej, ale teraz również stosuje sankcje uchwalone ostatecznie w poniedziałek przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Korea Północna i Chiny znajdują się obecnie w najgorszym momencie w historii ich stosunków. Kim wyczyścił swoje otoczenie z prochińskich urzędników po afroncie od prezydenta Chin. Xi Jinping najpierw odwiedził stolicę Korei Południowej, a dopiero potem pojechał do Pjongjangu podczas swojej pierwszej podróży na Półwysep Koreański w 2014 roku. Nieco później Kim w odwiecie nazwał chińskiego prezydenta "synem suki" w trakcie jednego ze spotkań - twierdzi Ri Jong-ho.

Koreańczyk doskonale zna sytuację kraju Kim Dzong Una. Przez lata kierował siecią północnokoreańskich przedsiębiorstw Korea Daehung Trading Corporation rozsianych na całym świecie, których działalność miała dostarczać reżimowi tak bardzo brakującej waluty wymienialnej. W 2014 roku uciekł z Korei wraz z rodziną.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(222)
Asia
4 lata temu
W grubego nie ciezko trafic. Po prostu gruby
rob
4 lata temu
Tu chodzi oto zeby rodzina rotschild zaczęła wladac ich krajem,czyli całą finansierą!! A w tym malym państwie jak Korea północna jest bardzo wiele złóż!! Jak to osiągną poprzez ich wierną suczkę Amerykę to pójdą dalej a mianowicie na Iran i kube,chociaż Kuba jest już przejmowana!! Jak by nje mówić,zostały juz tylko 3 państwa na świecie(Korea północna,Kuba,Iran). Przykre ale prawdziwe. Te pokolenie może być świadkiem nadejscia NWO,czego nam nie życzę!!!
Raptorek
4 lata temu
To pozostaje mu wojna, żadne zaginione agresywne zwierzę nie podda się potulnie, będzie gryźć aż zginie.
Ilona
4 lata temu
Ale się narobiło !
DOM WARIATÓW
4 lata temu
UFAMY CAŁKOWICIE UCIEKINIEROWI Z KOREI PÓŁNOCNEJ..
Darek
4 lata temu
Kim da se radę gorzej ze zwykłymi ludźmi
-------
4 lata temu
----Ilona Róża: wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu! Nuclear attack in America and London soon! youtube.com/watch?v=QyKfuMjYfac
pacyfista
4 lata temu
O czym piszecie, jakie sankcje, Iran zapłaci Kimowi za wszystkie bomby atomowe i po kłopocie. Korea bomb atomowych nie będzie miała a Iranowi mogą skoczyć. Rakiety ma i dolecą tam gdzie maja dolecieć.
kici kici
4 lata temu
Polska go wesprze tak jak Erdogana
CZARNOWIDZ
4 lata temu
Dajcie jeden przykład po 1945 roku, że sankcje przyniosły pozytywne oczekiwania - Będziecie zdziwieni - Oni maja taka broń o której świat nie ma pojęcia a straszą tylko atrapami - i jak hukną w USA
xxx
4 lata temu
Wyślijcie tam Antoniego. Padnie w 6 miesięcy...
Jaga
4 lata temu
To jest bardzo niebezpieczne... Jeżeli nie ma się nic do stracenia.. Nawet najbardziej łagodna istota przyparta do muru potrafi niebezpiecznie ukąsić...
Baca
4 lata temu
Jak Baba Jaga KIMA upadnie to kto nastepny będzie straszył świat atomem ?????
Krzysztof
4 lata temu
Przerzucić tam wolaków z rządem PIS niech żyją tam krótko i nieszczęśliwie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić