o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Co mogą służby specjalne? „Inwigilacja internetu”

74
Podziel się

Właśnie wchodzi w życie nowelizacja ustawy dotyczącej działań m.in. Policji, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych służb.

Co mogą służby specjalne? „Inwigilacja internetu”
(Flickr/frankieleon)
bDTYeUHV

Teraz policja może swobodnie sprawdzić, gdzie surfujemy w internecie. Dowie się także, co wpisujemy w wyszukiwarkę i do kogo wysyłamy e-maile. To najbardziej kontrowersyjny zapis w ustawie.

Wcześniej służby musiały zwrócić się do operatorów sieci. Odbywało się to drogą pisemną i "na potrzeby prowadzonych postępowań". Od teraz dostęp będzie swobodny.

Pod ochroną pozostanie treść naszych maili i czatów. Po te dane służby także mogą się zwrócić, ale podobnie jak wcześniej, zgodę musi wyrazić sąd.

bDTYeUHX

Podnoszenie larum, że włączenie danych internetowych do ustawy o służbach zwiększy inwigilację internetu, jest po prostu kłamstwem, bo obecnie dostęp służb do tych danych jest nieograniczony - mówił zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

Nowelizacja zasad inwigilacji jest wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przepisy przygotowali posłowie PiS, mimo sprzeciwu całej opozycji. Nowe zasady wchodzą w życie 7 lutego. Obejmują działanie Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu, a także Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej i kontroli skarbowej.

bDTYeUIy
KOMENTARZE
(74)
Rozmowa...?
5 lata temu
ROZMOWA KONTROLOWANA! ROZMOWA KONTROLOWANA...
żenada
5 lata temu
witaj komuno
gość
5 lata temu
GRatuluje tym co glosowal,i na pis acta wraca ale pod inna postacia
bDTYeUIz
Żenada
5 lata temu
Śmieję się patrząc na komentarze niektórych osób. Czy wy naprawdę nie widzicie w tym problemu? Przecież to już podchodzi pod totalitaryzm! Nie ważne czy ktoś jest czysty czy nie. Sam fakt, że demokracja jest niszczona powinien wzbudzać w was niepokój!
CCCC
5 lata temu
WITAJ KOREA POLNOCNA,PEWNIE JESZCZE GORZEJ,KARZEL ZROBIL SWOJE
Najnowsze komentarze (74)
Elle
5 lata temu
Na facebooku nie da się założyć konta !!!!! Przy próbie założenia każdemu wyskakuje. (a obok jest napis mamy nadzieje,że szybko do nas wrócisz) ''niestety nie możemy przetworzyć twojej rejestracji''. Cała masa ludzi się na to zali. Czemu to ma służyć ? Nacisnęłam na dole plusy przy wszystkich komentarzach o komunie.
jozef
5 lata temu
Boją się tylko przestępcy.
Separatist
5 lata temu
W tym wypadku to jest koniec prywatności, jeżeli ktoś uważa że uderzy to tylko w ludzi którzy coś kombinują czy coś to bardzo się myli, kolega polish-banditen też bardzo się myli, obecnie pierdnąć we własnym domu nie będziesz mógł żeby nikt o tym nie wiedział. Ave Satan Zróbmy Czarną Mszę Zjedzmy Kota...
polish-bandit...
5 lata temu
mam jedno konto bankowe i karte do konta jak wypłata wpływa wybieram całość z konta i wszystko rozliczam żywą gotówką - żadnych przelewów, kupowania w necie, itp.. telefon mam tradycyjny z klawiatura nie smartfon a kartę sim mam pre paid nie zarejestrowaną kupioną na CPN, pornoski oglądam u znajomej na jej IPnr, na jej konto zakupuję ewentualne fanty na aukcji z opcją płatności za pobraniem...wiec generalnie idzie tak zrobić żeby władza wiedziała mniej o obywatelu. A ludzie dziczeją na wieść o nowych iphonie 6,7 czy 8 czy innemu samsungu s coś które na tacy podają wszelkie info ludziom którzy choć ociupinę znają się na hakerce. Śmiech. Lękajcie sie
o21legend
5 lata temu
Ktoś to doczytał do końca i ze zrozumieniem? Treść e-maili i czatów nie czytana!
Isru
5 lata temu
Jakby tego nie robili wcześniej?!
Olo
5 lata temu
Uczciwi nie mają się o co bać ,prawda?
ok
5 lata temu
kiedyś internetu nie było ludzie machlojki robili, jest internet i musi być inwigilacja, nie musicie w niecie szukać głupot........
bDTYeUIr
maras
5 lata temu
uczciwi nie mają czego się bać larum podnoszą oszuści i złodzieje.......
ja
5 lata temu
głosowałem na PIS ale teraz tego żałuje
tom
5 lata temu
a co takiego macie do ukrycia, mi nie przeszkadza że będą widzieli co przeglądam, ale niech się wezmą za np rozsyłanie spamu, pozyskiwanie nr telefonów, wysyłanie dziwnych ofert, może będzie mniej maili z fałszywymi stronami, niech patrzą, aby patrzyli uczciwie zgodnie z potrzebami
ULI
5 lata temu
JEZELI CZLOWIEK ZYJE JAK SIE NALEZY TO CZEGO SIE BAC PRZEKRETACZE ZLODZIEJE AFERZYSCI MUSZA JAKOS TRAFIC TAM GDZIE ICH MIEJSCE
Strachy na La...
5 lata temu
udzie ogarnijcie się!. Czy Wy macie świadomość, że codziennie jesteście inwigilowanie przez prywatne firmy? Płacąc kartą bankomatową, telefonem, buszując po internecie firmy prywatne zbierają o Was więcej danych niż służby państwowe. Z takich danych doskonale orientują się gdzie się poruszacie, jakie macie ulubione sklepy, na co najwięcej wydajecie hajsu. W końcu na podstawie zebranych informacji firmy budują rysopis psychologiczny klienta na podstawie którego kierują do Was różne produkty handlowe, niekoniecznie potrzebne do życia. Oczywiście można powiedzieć, że dzieje się to za zgodną każdego kto podpisuje umowę o współpracy i składając wyświechtaną formułkę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych firmy. Dane Wasze są przedmiotem notorycznego handlu. Jak zmienia się właściciel firmy, to Wasze dane osobowe nabywa kolejny właściciel, ale poprzedni ich si,ę nie wyzbywa. Czy macie świadomość, iż Waszymi danymi osobowymi ww. dysponują zagraniczne państwa poprz
anka
5 lata temu
Wstanie wojennym otwierali listy i czytali to samo robią teraz tylko że otwierają nasze e-maile! i nie rozumiem JEŁOPÓW co piszą w komentarzach że to bardzo dobrze!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić