o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Coś gryzło pasażerów. Musieli wycofać samolot z eksploatacji

30
Podziel się

Brytyjska linia lotnicza wycofała z użytku jeden ze swoich samolotów po tym, jak na jego pokładzie znaleziono pluskwy. Doniesienia o insektach były już wcześniej, ale nie było czasu na jego dezynsekcję - przyznają pracownicy.

Coś gryzło pasażerów. Musieli wycofać samolot z eksploatacji
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDTUVFud

Pluskwy zostałe znalezione na pokładzie samolotu British Airways. Personel latający miał przyznać w rozmowie z The Sun, że już wcześniej pasażerowie skarżyli się, że zostali pogryzieni przez insekty, ale szefostwo nakazało im latać dalej.

Aż mi się robi niedobrze na samą myśl - powiedział gazecie jeden z pasażerów.

Pierwsze doniesienia o robactwie w samolocie lecącym z USA do Londynu pojawiły się ponad tydzień wcześniej. Podróżujący zapewniali, że widzieli żywe pluskwy i ich jaja. Prawdopodobnie z podobnymi problemami walczą załogi innych statków powietrznych brytyjskiego przewoźnika.

bDTUVFuf

Informacje o insektach na pokładach naszych samolotów są niezwykle rzadkie. Niezależnie od tego cały czas kontrolujemy nasze maszyny - przyznał rzecznik prasowy British Airways.

Szefostwo BA zaprzeczyło doniesieniom "The Sun".

Nigdy byśmy nie pozwolili na kontynuowanie obsługi lotów przez samolot, jeżeli wiedzielibyśmy o problemie - czytamy w oświadczeniu przesłanym do Mashable.

*To nie pierwszy taki przypadek w samolotach British Airways. *W 2011 roku jeden z pasażerów opisał, że na kocu w samolocie lecącym z Los Angeles do Londynu widział 5 pluskiew. Dwie z nich udało mu się zabić i pozostawiły krwiste plamy, co oznacza, że były już najedzone.

bDTUVFul

Pluskwy mogą osiągać urosnąć nawet do 5 mm i żywią się ludzką krwią. Nawet jeden taki "pasażer na gapę" na walizce podróżującego może być przyczyną nowej infekcji.

bDTUVFuG
KOMENTARZE
(30)
pu
5 lata temu
watpie ze wycowac, samolot za nie kosztuje 1000zl wiec raczej uziemic na dezynfekcje
wiesio
5 lata temu
To ta stara królica - czy jak tam jej ? latała tym samolotem i z niej to tak się rozlazło - zdaje się że to starcza zaraza
Mar
5 lata temu
A ciekawe czy te same maszyny latają np. do Ameryki Pd. lub Afryki oraz kursują po Europie. Bo jakoś bym nie chciała w podróży po Europie być narażona na egzotyczne pająki, skorpiony, węże itd.
bDTUVFuH
ojPL
5 lata temu
Ludzie wy nawet nie wiecie z czym latacie pluskwy i myszy na pokładach samolotu są na porządku dziennym.
klu
5 lata temu
Amerykanie podrzucili nową broń biologiczną?
Najnowsze komentarze (30)
Joasia_
5 lata temu
A ja kiedyś w hotelu podłapałam wszy łonowe. Zaczęły mnie gryźć po mem łonie i ten memłon swędział mnie jak zaraza. To bardzo ciężkie, okrutne doświadczenie z lat mojej młodości górnej i chmurnej.
marOOOOO
5 lata temu
wszystko przez islamistow
kd32
5 lata temu
kurcze, pewnie to ruskie skoro takie wielkie i to na pewno Wołodia podłożył angolom tą świnie, ciekawe do czego się jeszcze posuną, żeby umilić zachodowi życie
szaq
5 lata temu
Pluskwy wylazły z turbanów i burek! Zakazać!
alf231
5 lata temu
samolotami latają kolorowi, hindusi w turbanach , pejsaci ortodoksi ,może "uchodźcy" stąd te problemy z higieną na pokładzie
wilk
5 lata temu
Ameryki Pd. lub Afryki i dodam z Azji to glowne osoby przylatujace z tych krajow przyworza ze soba ...w stanach to plaga ...
007
5 lata temu
Ludziska myjcie się to robactwa nie będą ciągnąć do was.
seboc
5 lata temu
Niczym w PKP
bDTUVFuz
Zosio
5 lata temu
Z tekstu wynika. że kierownictwo Britsh Airways nakazało pasażerom latać dalej. Biedni pasażerowie.
Jolka
5 lata temu
Tak się kończy wożenie imigrantów samolotami !
pu
5 lata temu
watpie ze wycowac, samolot za nie kosztuje 1000zl wiec raczej uziemic na dezynfekcje
eskape
5 lata temu
w restauracji SOWA również były pluskwy
Pracownik wys...
5 lata temu
Sztuczna potęga potszyta wszedobylskim brudem - To typowa Anglia , etykieta piekna ,a pod... kruszeje i syf Na kazdym kroku to widać Pewnego razu potega glinianego kolosa rozsypie sie w jednym dniu
x2zn
5 lata temu
"Pluskwy mogą osiągać urosnąć nawet do 5 mm i żywią się ludzką krwią. Nawet jeden taki "pasażer na gapę" na walizce podróżującego może być przyczyną nowej infekcji." Gratuluję super polszczyzny.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić