Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

#dobrebopolskie Bollywood w Polsce

Podziel się:

Bollywood pokochało nasz kraj. Kolejny film z Indii kręcony w Polsce.

#dobrebopolskie Bollywood w Polsce
(mat. prasowe/Fitoor)

W Krakowie powstawał "Mujjahir", w Warszawie "Kick" a w pałacu Goetzów w Brzesku zakończyły się polskie zdjęcia do filmu "Fitoor", bollywoodzkiej ekranizacji "Wielkich Nadziei" Charles'a Dickensa. W dawnym domu właścicieli i twórców Browaru Okocim pracowało ponad 40 osób hinduskiej ekipy i blisko drugie tyle polskich filmowców.

Krakowska firma produkcyjna Film Polska Productions wraz z swoim hinduskim partnerem Jar Pictures oraz Disney India realizowali 7 dni zdjęciowych, z których aż 6 kręconych było na terenie pałacu - informujeportal brzesko.pl.

W filmie zagrały induskie gwiazdy kina, Katrina Kaif, Aditya Roy Kapoor oraz Tabassum Fatima Hashmi znana jako Tabu. Film reżyseruje Abhisheek Kapoor, autorem zdjęć jest Anay Goswamy. Premiera filmu przewidziana jest na luty przyszłego roku.

Pałac Goetza to rezydencja o charakterze neobarokowym i neorokokowym, o bogato zdobionych wnętrzach. Kompleks, na który składa się pałac, zajazd, oranżeria i dom nad zajazdem, kaplica i kuchnia położony jest w rozległym, malowniczym parku utrzymanym w stylu angielskim - zachwalalokalizację filmcommissionpoland.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić