REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski06.02.19 (07:51)

Donald Trump wygłosił orędzie o stanie państwa. Nie zamykał ust przez 82 minuty

Donald Trump ujawnił konkrety na temat drugiego spotkania z Kim Dzong Unem. Przywódca Stanów Zjednoczonych w orędziu o stanie państwa wyciągnął też rękę do Demokratów, jednocześnie wbijając im szpile. Przewodnicząca Izby Reprezentantów nie pozostała dłużna.
michael reynolds / PAP/EPA

Drugi szczyt Trump-Kim Dzong Un potrwa dwa dni. Przywódcy spotkają się w Wietnamie. Amerykański prezydent, przemawiając w Kongresie zapowiedział, że rozmowy odbędą się 27 i 28 lutego.

Gdybym nie został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, bylibyśmy teraz, moim zdaniem, w stanie poważnej wojny z Koreą Północną - podkreślił Donald Trump.

REKLAMA

Pierwsze spotkanie przywódców odbyło się w Singapurze w 2018 roku. Trump i Kim Dzong Un podpisali wtedy deklarację o dążeniu do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Dokument był jednak pozbawiony konkretów i niewiele wydarzyło się od momentu jego podpisania.

Wiele pozostaje do zrobienia, ale moja relacja z Kim Dzong Unem jest dobra - zapewniał prezydent USA podczas wygłaszania orędzia o stanie państwa.

Przemówienie Trumpa trwało 82 minuty. Prezydent zachwalał także silną gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Zapowiedział twardo, że USA nigdy nie będą krajem socjalistycznym. O dążenie do tego oskarżał wcześniej nie jeden raz politycznych oponentów.

Amerykański prezydent wielokrotnie wzywał do jedności. Od apelu o zgodną współpracę zaczął całą przemowę. Demokratom zaproponował współdziałanie w konkretnych dziedzinach. Wymienił rozwój infrastruktury, walkę z rakiem u dzieci oraz obniżenie cen leków na receptę - relacjonuje BBC News. Jednocześnie wbijał szpile konkurentom politycznym, gdy mówił o konieczności postawienia muru na granicy z Meksykiem.

Wiele wskazuje na to, że Donald Trump nie przekonał opozycji. A apele o jedność pozostaną pustymi wezwaniami. Na pewno nie uwierzyła w słowa prezydenta demokratyczna liderka Izby Reprezentantów. Nancy Pelosi złośliwie skomentowała wystąpienie Trumpa w Kongresie.

Sprawdzenie wszystkich nieprawdziwych informacji, które dziś wieczorem złożył prezydent, zajmie kilka dni - napisała w internecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij