Radosław Opas
|

Dzieci przenoszone do szkoły w plastikowych workach. Nagranie z Wietnamu szokuje

33 reakcje
0
0
33
Podziel się

Dzieci z wietnamskiej wioski Huoi Hai, aby dostać się do szkoły, codziennie muszą być przenoszone przez miejscową rzekę w plastikowych workach. Ich rodzice twierdzą, że jest to jedyny bezpieczny sposób.

Dzieci przenoszone do szkoły w plastikowych workach. Nagranie z Wietnamu szokuje
(Youtube.com, Speedy Facts)

Na dojście do szkoły nie ma innej drogi. Żeby przetransportować swoje dzieci, ich ojcowie umieszczają je w dużych plastikowych workach. Następnie zawiązują całą torbę tak, aby nie dostała się do niej woda. Po tym ciągną je za sobą przez rzekę Nam Chim, którą muszą pokonać.

Sytuacja pogarsza się w czasie pory deszczowej. Duże ulewy w Wietnamie powodują, że poziom wody podnosi się, przez co budowane w porze suchej mosty z bambusu są zalewane. Dzieci do szkoły mogą dostać się też z pomocą tratw, jednak jest to zbyt niebezpieczne. Pod wpływem silnego nurtu, łódki mogą się wywrócić. Jedynym wyjściem pozostają dlatego tylko plastikowe torby.

Ostrzegaliśmy mieszkańców przed ryzykiem związanym z podróżowaniem z plastikowymi torbami, ale z drugiej strony szybko płynąca woda może zmieść tratwy, więc rodzice nie mają innej możliwości przewiezienia do szkoły swoich dzieci – powiedział Vang A Po, przewodniczący gminy Na Sang.

Ryzykowny sposób pokazuje nagrany film. Na wideo widać, jak siedzący w dużym plastikowym worku chłopiec, czeka na bycie zamkniętym. Gdy jego ojciec już to zrobi, następnie przechodzi z nim na drugi brzeg strumienia. Po dotarciu na przeciwną stronę dzieci muszą przejść jeszcze pięć godzin w dżungli, zanim dotrą do szkoły - donosi mirror.co.uk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

33
0
0
KOMENTARZE
(33)
Kobieta
6 miesięcy temu
Hej, coś się nie zgadza. 5 godzin w jedną stronę + przeprawa? Więc dziecko jest ponad 10 godzin w drodze do szkoły. A ile czasu w szkole? I kiedy śpi?
mar
6 miesięcy temu
Po co się tak starać? Bez układów obojętnie jakie ma wykształcenie to i tak będzie kopał rowy. A jak ma układy to i bez szkoły dobrą posadę dostanie
antykomer
6 miesięcy temu
jakie zaangażowanie rodziców i dzieci, by mieć wykształcenie, być może lepsze życie. U nas mamusia czy tatuś podwiezie a dzieciak szaleje. Tam jeszcze muszą przejść z buta kilka kilometrów.
czytelniczka
6 miesięcy temu
Wydaje mi się że dla dzieci ta rzeka to frajda, ale takie maluchy te 5 godzin w dżungli? Wszystko razem to jakaś masakra :/
bmm
6 miesięcy temu
biedni ludzie
Najnowsze komentarze (33)
axel
6 miesięcy temu
A jakby tak przerzucili zwykły sznur i ze dwie rolki, to mogliby "suchą nogą" przeciągać dzieci bez problemów. No, ale to trzeba pomyśleć.... choć jakiś sznur tam przecież widać..
Antykler
6 miesięcy temu
Zabezpieczac sie no hu....tyle bajstrukow pozniej glod jest
Wujek dobra r...
6 miesięcy temu
Pomyślmy a jakby tak w porze suchej spróbowali ułożyć most na kamiennych podporach.
Sylwia
6 miesięcy temu
dlaczego nie masz już z kim nic...?
jadzia
6 miesięcy temu
Hahaha, dobre dobre!! Popłakałam się ze śmiechu..... :D :D Good idea!!
Gi
6 miesięcy temu
Nie lepiej zbudować most?
xcv
6 miesięcy temu
To normalnie chwyta za serce... biedne dzieci.
rpg
6 miesięcy temu
...5 godzin do szkoły przez dżunglę ?...a w Polsce co niektórzy narzekali, że mieli pod górkę...z drugiej strony dziecka mogłyby się uczyć korespondencyjnie....a najlepiej zaocznie...
takie pokolen...
6 miesięcy temu
a moja pociecha ma 400 m piechotą do szkoły i co rano lament
Lizak
6 miesięcy temu
Zasada jest jedna. Aby cos napisac nie wazne co hahahahahahahahahahah
kik
6 miesięcy temu
To się nazywa samozaparcie...
JasnePełne
6 miesięcy temu
5 godzin w jedną stronę, w dwie 10. Do tego te (strzelam) minimum 5 godzin w szkole (lekcje, przerwy, może jakiś obiad). Razem minimum 15 godzin, z doby zostaje co najwyżej 9 godzin na lekcje, posiłki, ewentualną zabawę (tzw. czas wolny) i sen. W sumie możliwe, choć trudno w to uwierzyć.
S.
6 miesięcy temu
To jakieś medialne brednie? Potem jeszcze pięć godzin na piechotę do szkoły?
jarekk
6 miesięcy temu
Każdy orze jak może.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić