REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski10.09.19 (12:53)

Dziecko z kamerą GoPro wyręczyło policję. Zagadka sprzed 27 lat rozwiązana

Wyposażony w kamerę GoPro 13-latek pomógł policji rozwiązać mającą blisko trzy dekady zagadkę. Jesienią 1992 roku w Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady, zaginęła kobieta. Nie było po niej śladu – aż do czasu, gdy 13-latek użył GoPro.
Revelstoke RCMP

Chłopiec pływał łódką po jeziorze Griffin. W pewnym momencie Max Werenka zauważył pod wodą samochód. Powiedział o tym rodzicom, który założyli, że to auto, które w 2009 roku wjechało do jeziora. Rodzice powiadomili kanadyjską policję.

Powiedzieliśmy policji o samochodzie w jeziorze i zapytaliśmy, dlaczego go nie wyciągnęli. Policjant odpowiedział, że wyciągnęli, i zapytał, co ja wygaduję – mówi Nancy Werenka, mama 13-latka.

REKLAMA

Policjanci postanowili to sprawdzić. Przyjechali na miejsce, ale promienie słoneczne padały akurat pod takim kątem, że trudno było cokolwiek zobaczyć pod wodą. 13-latek wziął wtedy swoją kamerę GoPro i zanurkował.

Zobacz też: W ostatniej chwili wyskoczyli z łodzi. Nie mieli innego wyjścia

Max nagrał dla policji film. Z bliska sfilmował znajdujący się pod wodą samochód, żeby funkcjonariusze mogli mu się przyjrzeć. Po trzech dniach wrócili na miejsce i wyciągnęli pojazd.

W samochodzie były zwłoki kobiety. Ustalono, że to Janet Farris, która zaginęła 27 lat temu, kiedy jechała na ślub do Alberty. Nancy Werenka powiedziała, że współczuje jej bliskim, którzy tak długo nie wiedzieli, gdzie się podziała. Dodała, że jest dumna z syna. 13-latka pochwaliła też policja.

To była dobra policyjna robota – powiedział Thomas Blakney z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RCMP) w Revelstoke.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij