Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dziesiątki ofiar na Morzu Śródziemnym. Z wody wyciągnięto 80 osób

55
Podziel się

Wywróciła się łódź wypełniona migrantami. Rzecznik włoskiej straży przybrzeżnej na razie nie jest w stanie określić dokładnej liczby ofiar.

Dziesiątki ofiar na Morzu Śródziemnym. Z wody wyciągnięto 80 osób
(PAP, PAP/EPA/EUNAVFOR MED OHQ)
bEULKVWt

Jak podaje włoska "La Stampa", zginąć mogło co najmniej 20 osób. Z kolei BBC mówi już o 30 ofiarach i uratowanych 80 osobach. Przepełniona, tonąca łódź rybacka, została zauważona przez luksemburski samolot ratunkowy. Zaalarmowano jednostki włoskiej straży przybrzeżnej. Przybyły też oddziały EUNAVFOR, czyli organizacji mającej na celu neutralizowanie przemytu nielegalnych migrantów przez Morze Śródziemne.

To nie pierwszy taki przypadek w tym tygodniu. TVN24 przypomina, że w środę 25 maja włoska marynarka wojenna u wybrzeży Libii uratowała ponad pół tysiąca migrantów, którzy wpadli do wody po tym, jak wywróciła się ich łódź, płynąca w stronę Włoch. Zginęło wówczas przynajmniej 5 osób.

bEULKVWv

Ostatnio coraz więcej ludzi próbuje dostać się do Europy przez wybrzeże Włoch. W całym 2016 roku takich osób były 33 tysiące. Zazwyczaj próby pokonania Morza Śródziemnego kończą się tragicznie.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEULKVWB
bEULKVWW
KOMENTARZE
(55)
aesryu
6 lat temu
Tragedia to będzie dopiero jak te "niewiniątka" zaczną się wysadzać i gwałcić
Arek
6 lat temu
Ojojoj... Jaka straszna tragedia... Buahaha!
karolina
6 lat temu
ciekawe ilu z was to katole...... jesteście chorzy z nienawiści. Najgorszą waszą chorobą jest fakt, że ludzi dzielicie na lepszych i gorszych. To już było i skończyło się holocaustem...
bEULKVWX
twój nick
6 lat temu
to nie tragedia a dobra weekendowa informacja
gf
6 lat temu
potop muzułmański...... polske zalewała szwecja,niemcy,rosja,ukraińcy gwałcili mordowali,słowacy kolaborowali i palili na orawie jak to robi teraz petru i islam sie tu nie zmieści bo kraj to dziki i waleczny tu nawet okrasa wymięka
w
6 lat temu
Przynajmniej natura pomaga nam normalnym cywilizowanym ludziom zapobiegać napływu dziczy do Europy. Oby tak najwięcej łodzi tonęło - naturo w tobie jedyna szansa wyplenieni zarazy. Uwaga lewacy - oskarżcie naturę o ksenofobie - co nie dacie rady????
kotagat
6 lat temu
Odsyłać skąd przyszli. Większość z nich to hieny podpinające się pod prawdziwych wojennych uciekinierów.
Nerver
6 lat temu
Skandal! Włosi za mało przyjmują tych imigrantów, powinni ich lepiej wyławiać z morza i budować im domy na koszt podatników, to się tym imigrantom należy!
ehhh
6 lat temu
Im więcej ich utonie, tym lepiej dla Europy. Niestety taka prawda.
A
6 lat temu
Zawracać to cale tałatajstwo!!! To w 99% imigranci zarobkowi!!!
nie ratowac
6 lat temu
niech tona
nie ratowac
6 lat temu
niech tona
dj bubu
6 lat temu
nic nadzwyczajnego nie trzeba robić,żadnego odsyłania,sprawdzania itp.Zwyczajnie trzeba zachowywać się tak jak ......straż graniczna zachowywała się zawsze. Jak ktoś chce nielegalnie przekroczyć granicę to strzelać i tonących nie wyławiać
bEULKVWP
G1
6 lat temu
Dlaczego przywożą ich do Włoch a nie tam skąd przypłynęli ? tzn do Libji ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić