Jan Muller| 
aktualizacja 

Dziesiątki tysięcy martwych zwierząt na angielskich plażach

122

Potężna burza nie tylko zasypała Wyspiarzy śniegiem, ale angielskie plaże "udekorowała" makabrycznym dywanem z morskich zwierząt.

Dziesiątki tysięcy martwych zwierząt na angielskich plażach
(Twitter.com/Muddy_Puddle)

Irlandczycy nazywają ją "Emmą", Anglicy "Bestią ze Wschodu". Dla niezliczonych tysięcy rozgwiazd był to prawdziwy armagedon. Takiego określenia używa przyrodnik Lara Maiklem, zauważa "The Scottish Sun". To jedna z pierwszych osób która zobaczyły martwe ciała morskich stworzeń na plaży koło Ramsgate, w hrabstwie Kent.

Jakby setki tysięcy zwierząt morskich, głównie rozgwiazd, zostało wyrzuconych przez fale w ten weekend. Taki widok rozciągał się jak okiem zasiał, i to w obie strony - mówi 47-latka, która nad brzegiem morza spędzała wolny dzień ze swoimi dziećmi.

Wśród martwych zwierząt żyjących w wodzie ludzie znaleźli też martwe ptaki. - Bestia wykańcza wszystkie istoty. Próbowaliśmy uratować, ile się dało, ale to był armagedon - dodaje Maiklem. Gdy wrzuciła zdjęcia na Facebooka, wiele osób skomentowało, że podobna sytuacja panuje wzdłuż wybrzeża. Ludzie wiążą to smutne zjawisko z nagłym spadkiem temperatury.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Naukowcy z Krakowa odkryli 168 gatunków niesporczaków

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić